تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۸۸ • چاپ کنید    
حرکت مردم ایران و اعتصاب غذا در نیویورک

اعلام و دعوت به اعتصاب غذا در برابر سازمان ملل


مردم شریف ایران با حضور گسترده خود در انتخابات ۲۲ خرداد نشان دادند که علی رغم نقایص اساسی نظام انتخاباتی در ایران ترجیح می‌دهند که سرنوشت خود را به شیوه‌های مسالمت آمیز و دموکراتیک تغییر دهند. متأسفانه دولت حاکم بر ایران حق مشارکت مؤثر شهروندان ایرانی را در تعیین سرنوشت شان پاس نداشت و با تقلبی گسترده این حق اساسی مردم ایران را به نحو گسترده نقض کرد، و آشکارا علیه مردم خود دست به کودتا زد. و تأسف بیشتر آنکه دولت برآمده از کودتا در برابر موج اعتراضات گسترده اما آرام و صلح جویانه مردم نسبت به نقض آشکار حقوق اساسی شان دست به سرکوبی بسیار خشونت آمیز و بی رحمانه زده‌است و شمار زیادی از فعالان سیاسی، روشنفکران، روزنامه نگاران، و مردم عادی در خیابانها را بر خلاف رویه‌های قانونی بازداشت و راهی سلولهای انفرادی کرده‌است، و بنا به اطلاعات موثق آنها را تحت انواع فشارهای شدید روحی و جسمانی قرار می‌دهد تا به جرائم ناکرده اعتراف کنند.

ما امضا کنندگان این نامه برای اعلام پشتیبانی از جنبش سبز مردم ایران، محکوم کردن تقلب گسترده درانتخابات، سرکوب بی رحمانه اعتراضات مردمی، و بازداشت غیرقانونی صدها شهروند و فعال سیاسی و اجتماعی در ایران به مدّت سه روز از ۳۱ تیر تا ۲ مرداد ماه (۲۲ تا ۲۴ جولای) در برابر مقر سازمان ملل متحد در نیویورک دست به اعتصاب غذا خواهیم زد تا صدای مظلومیت مردم شریف ایران زمین را به گوش جهانیان برسانیم، و از اعضای مسؤول جامعه جهانی بخواهیم که مصرانه و بجدّ از دولت جمهوری اسلامی بخواهند که تمامی بازداشت شدگان را بسرعت و بدون هیچ قید و شرطی آزاد نمایند. با توجه به وضعیت نگران کنندهٔ در معرض خطر بودن جان و سلامتی بازداشت شدگان اخیر، خواستار دیدار نمایندهٔ دبیر کل سازمان ملل متحد با بازداشت شدگان و آزادی فوری نامبردگان هستیم.

همچنین ما امضا کنندگان این نامه از تمامی هموطنان مقیم آمریکا دعوت می‌کنیم که برای اعلام حمایت خود از جنبش سبز مردم ایران، و نیز اعلام همبستگی با بازداشت شدگان اعتراضات هفته‌های اخیر در ایران در تاریخهای یاد شده به این همایش اعتراضی در برابر مقر سازمان ملل متحد بپیوندد، و سفیر و صدای رسای هموطنان خود در این روزهای حساس و دشوار باشند.

امضا کنندگان:

۱- عبدالعلی بازرگان. ۲- محمد برقعی۳- حسین بشیریه. ۴- علی بنوعزیزی. ۵- نیره توحیدی. ۶- فاطمه حقیقت جو. ۷- حمید دباشی. ۸- مصطفی رخ صفت. ۹- علی رضایی. ۱۰- احمد صدری. ۱۱- محمود صدری. ۱۲- کاظم علمداری. ۱۳- عبدی کلانتری. ۱۴- رضا فانی یزدی.۱۵- نهضت فرنودی. ۱۶- منصور فرهنگ. ۱۷- احمد کریمی حکاک. ۱۸- حسین کمالی. ۱۹- مهرانگیز کار. ۲۰- اکبر گنجی. ۲۱- ابراهیم سلطانی. ۲۲- علی میر سپاسی. ۲۳- مجید محمدی. ۲۴- مهرداد مشایخی. ۲۵- آرش نراقی. ۲۶- نادر هاشمی.

حمایت کنندگان:

۱. طاهر احمدزاده. ۲- یرواند آبراهامیان. ۳- ژانت آفاری. ۴- مهرزاد بروجردی.۵- شهرنوش پارسی پور. ۶- عبدالکریم سروش. ۷- معصومه شفیعی ۸- محسن قائم مقام. ۹- علی قدسی. ۱۰- علی کشتگر. ۱۱- محسن مخملباف. ۱۲- رضا معینی. ۱۳- موسوی خوئینی‌ها. ۱۴- محمد رضا نیکفر. ۱۵- سهیلا وحدتی. ۱۶- حسن یوسفی اشکوری.

Share/Save/Bookmark
نظرات بیان شده در این نوشته الزاماً نظرات سایت زمانه نیست.

نظرهای خوانندگان

مردمی که بخواهند در اعتصاب غذا شرکت کنند. با چه کسی باید تماس بگیرند؟ بهتر نیست که لیست را باز بگذارید تا خودشان را اضافه کنند.

-- مریم اهری ، Jul 12, 2009

maa ham az canada mikhahim biaaim va etesaabe ghaza konim che baayad kard?

-- firouz ، Jul 13, 2009

ایدۀ بسیار جالبی است ، من قبلا به این موضوع فکر کرده بودم اگرچه در دالاس زندگی می کنم اما سعی خودم را برای پشتیبانی از هموطنان دردمند و در بندم خواهم کرد

-- مهوش نوابی ، Jul 13, 2009

درود بر روشنفکران مسوول
لطفا آقای کدیور هم بیاید، خیلی مهم است که ایشان هم باشد تا رسانه های ایران نتوانند قضیه را جور دیگری جلوه دهند

-- ممدآقا ، Jul 13, 2009

ma dar sydney Australia yek kanevadeh 4 nafariy hasteim (az 90saleh ta 25 saleh)hameyat khodaman ra elam miekoneim valie nameidaniem che kar digar meytavaniem dar ien rabeteh anjam bediem

-- jaleh ، Jul 13, 2009

با سلام
كار بسيار خوبي ميباشد و من و چند نفر از دوستان نيز خواهان همين كار در داخل كشور هستيم.

-- ali ، Jul 13, 2009

رادیو زانه عزیز لطفا دست از سانسور نظرات بر دارید.

-- عالمی‌ ، Jul 13, 2009

برو بابا دلتون خوشه! شما اگه مرد بودید یک لیست منتشر می کردید که در این صندوقها تقلب شده. نه اینکه فقط داد و بیداد کنید که تقلب شده چون مثلاً لرها به موسوی رای ندادند! و بعدش هم یک عده مردم بدبخت رو بفرستید جلوی گلوله و پلیس ضد شورش و خودتون تو کشورهای خارجی بخورید و بخوابید و بگردید. حالا هم حتماً اضافه وزن پیدا کردید می خواهید رژیم بگیرید، گفتید یک حرکت نمادین هم بکنیم اعتصاب غذا بکنیم!
حسن از آلمان

-- حسن ، Jul 13, 2009

به امید خداوند ما هم به جمع این عزیزان در برابر سازمان ملل می پیوندیم.
رضا

-- بدون نام ، Jul 13, 2009

Hassan agha az Alman

Man yek faryad mikesham va to nega mikoni va negh mizani in mesle farghe bein 1 va 0 ast ;Doroste man nemitoonam 20 basham,
Amma kodoom behtare yek million 1 ya sad miiliard 0.
entekhab batost mikhay joe 0 hay bikhasiat bash ya mesle kheiliha ke faghat mitoonan yek email forward konan 0.1 bash ..

-- Yass ، Jul 13, 2009

درود بر ایرانیان همیشه ایرانی ... در هر کجای کره ی خاکی

......

به امید پیروزی

-- بهاره ، Jul 13, 2009

بعضی از نظرات واقعا مهوع هست... جناب حسن از آلمان واقعا نمیدونم چی فکر میکنن. افرین به رادیو زمانه که این خبررسانی بسیار خوب رو انجام دادین. حرکن بسیار خوبیه این اعتصاب غذا. کاش من هم آمریکا بودم و بهشون می پیوستم
محمود از استرالیا

-- محمود ، Jul 14, 2009

tore khoda yeki javabe manoo bede..man az NC mikham beram shabaa hamonja mimonim ?????

-- SAHAR ، Jul 14, 2009

حرکت ارزنده ای است.
اعتراض مسالمت آمیز تنها راه است..1

-- یاشار از اردبیل ، Jul 14, 2009

Dorod barr shoma!

-- Hassan az Soued ، Jul 17, 2009

این واقعا خیلی دردناکه که یک جریان سیاسی فقط برای رای آوردن و به دست آوردن قدرت در آینده این طور مملکت رو به آشوب بکشه و بعد به جای اینکه سند و مدرک برای اعتراضش بیاره هی دست به اعتراض تحصن آشوب و اعتصاب بزنه آخه نمی دونم کسانی که 30 ساله رنگ ایران و ندیدن از کجا اینقدر مطمئن هستند که در ایران تقلب شده اثبات تقلب که فقط با فلانی گفت فلان جا تقلب شده که نیست.
واقعا که نمی دونم چرا اینقدر دارین تقلا می کنید شاید این کار ها برای اینه که بی مدرکی خودتون رو پوشش بدین و یا با کشتن کسانی مثل ندا آقا سلطان فقط احساسات مردم رو تحریک کنید و اونا رو به کشتن بدید و برای آینده ی سیاسی خودتون دلیل رای آوردن داشته باشید آخه به شما هم میشه گفت انسان؟(در جواب کسانی که می گن ندا رو بسیجیا کشتن طبق گفته ی خود آرش جازی : ما فرد و گرفتیم و دیدیم کارت بسیج داره و آزادش کردیم- مصاحبه با بی بی سی- آخه یعنی مردم اینقدر احمقند که باور کنند که شما یک بسیجی قاتل رو بگیرید و ببینید کارت بسیج داره و بعد به سلامتی آزادش کنید بره!!!)

-- حمید از ایران ، Jul 26, 2009

نظر بدهید

(نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.)
-لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.
-کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و منتشر نخواهد شد.


(نشانی ایمیل‌تان نزد ما مانده، منتشر نمی‌شود)