تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۸۹ • چاپ کنید    

بازگشت تاج‌زاده به زندان اوین

مصطفی تاج‌زاده از اعضای ارشد جبهه مشارکت ایران پس از حدود پنج ماه مرخصی، صبح امروز با تمدیدنشدن مرخصی‌اش به زندان اوین بازگشت.

او در جریان حوادث پس از انتخابات بحث‌برانگیز ریاست‌جمهوری ایران در سال ۸۸ بازداشت شد و به مدت ۹ ماه، بدون حکم در زندان بود تا این‌که اسفند ۸۸ به مرخصی آمد.

پیش‌تر از او محسن امین‌زاده در چهارم مرداد جاری و محسن صفایی‌فراهانی از اعضای جبهه مشارکت در ۲۰ مرداد به زندان فراخوانده شده بودند.

مخالفان دولت ایران می‌گویند که تمدیدنشدن و یا لغو مرخصی اعضای ارشد جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی به دلیل شکایت آن‌ها علیه مقام‌های امنیتی ایران صورت گرفته‌است.

خانواده آقای صفایی‌فراهانی گفته‌اند که مسئولان امنیتی از او خواسته‌اند یا شکایت‌اش را پس بگیرد و یا به زندان برگردد.

محسن صفایی‌فراهانی پیش‌تر اعلام کرده بود که حاضر نیست شکایت‌اش را پس بگیرد و اگر لازم شود به زندان بر می‌گردد.

مخالفان دولت ایران می‌گویند که تمدیدنشدن و یا لغو مرخصی اعضای ارشد جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی به دلیل شکایت آن‌ها علیه مقام‌های امنیتی ایران صورت گرفته‌است

هفت عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ۱۷ مرداد ماه جاری با ارسال نامه‌ای به آیت‌الله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه ایران و محمدکاظم بهرامی، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، نسبت به «دخالت غیرقانونی» یک گروه نظامی و اطلاعاتی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ اعلام جرم کرده بودند.

محسن امین‌زاده، بهزاد نبوی، مصطفی تاج‌زاده، عبداله رمضان‌زاده، فیض‌الله عرب‌سرخی، محسن صفایی‌فراهانی و محسن میردامادی هفت نفری هستند که این شکایت را امضا کرده‌اند.

آن‌ها در این شکایت، از فردی به نام «سردار مشفق» نام برده و او را به همراه یک گروه اطلاعاتی و نظامی متهم به دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۲ خرداد ۸۸ کرده‌اند.

اوایل تیرماه ۸۹ یک فایل صوتی منتشر شد که فردی که اکنون سردار مشفق معرفی شده، ظاهرا در یک نشست امنیتی به تشریح چگونگی شناسایی مخالفان و برخورد با آن‌ها در انتخابات بحث‌برانگیز ریاست جمهوری ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ پرداخته بود.

حامیان دولت محمود احمدی‌نژاد، این شکایت را «فتنه در فتنه» خوانده‌اند و خواهان برخورد «جدی» قوه قضاییه با «فتنه‌گران» شده‌اند.

«فتنه‌گران» اصطلاحی است که حامیان حکومت ایران خطاب به معترضان به نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۲ خرداد ۸۸ به کار می‌برند.

مخالفان دولت ایران می‌گویند که در جریان دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، محمود احمدی‌نژاد با «آرای مهندسی شده» به ریاست جمهوری رسیده‌است.

مهدی کروبی و میرحسین موسوی نیز همواره از دخالت سپاه پاسداران در انتخابات ۲۲ خرداد گذشته سخن گفته‌اند.

حکومت ایران این گفته مخالفان را رد می‌کند و آن را «فتنه‌گری» می‌داند و رهبران مخالف دولت را نیز «سران فتنه» معرفی می‌کند.

Share/Save/Bookmark

نظر بدهید

(نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.)
-لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.
-کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و منتشر نخواهد شد.


(نشانی ایمیل‌تان نزد ما مانده، منتشر نمی‌شود)