تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۹ • چاپ کنید    

اعتراض دوباره دانشجویی به احمدی‌نژاد

پس از اعتراض دانشجویان دانشگاه تهران به حضور محمود احمدی‌نژاد در این دانشگاه، دانشجویان دانشگاه «شهید بهشتی» نیز در واکنش به حضور وی در این دانشگاه، دست به تجمعی اعتراضی زدند.

روز گذشته (دوشنبه)، هم‌زمان با حضور احمدی‌نژاد در تالار ابوریحان دانشگاه «شهید بهشتی»، جمعی از دانشجویان این دانشگاه، با سردادن شعار، اعتراض خود به حضور احمدی‌نژاد در این فضای دانشجویی را اعلام کردند.

احمدی‌نژاد برای شرکت در همایش تجلیل از استادان نمونه، در این دانشگاه حضور یافته بود.


عکس از آرشیو

گزارش‌ها حاکی است که از ساعت‌ها قبل، «افراد نظامی و ناآشنا» در فضای اطراف دانشگاه حضور داشتند.

در ویدئوهایی که از اعتراض دانشجویان این دانشگاه منتشر شده، آنها با شعارهایی نظیر «دانشجو می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد» و «دانشجوی باغیرت، حمایت حمایت» به حضور احمدی‌نژاد در دانشگاه اعتراض کردند.

گزارش‌ها حاکی است که ماموران امنیتی و حراست، مانع حرکت دانشجویان به سوی محل سخنرانی رئیس دولت دهم شدند و به ضرب و شتم تعدادی از دانشجویان پرداختند.

در ویدئوهایی که از اعتراض دانشجویان این دانشگاه منتشر شده، آنها با شعارهایی نظیر «دانشجو می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد» و «دانشجوی باغیرت، حمایت حمایت» به حضور احمدی‌نژاد در دانشگاه اعتراض کردند

كامران دانشجو وزیر علوم و پرویز داودی معاون اول سابق دولت نهم، از همراهان احمدی‌نژاد در این مراسم بودند.

هفته گذشته نیز، احمدی‌نژاد برای شرکت در مراسم بزرگداشت آیت‌الله مرتضی مطهری در دانشگاه تهران حضور یافت که با تجمع اعتراضی دانشجویان مواجه شد.

در سال‌های گذشته هم حضور احمدی‌نژاد در دانشگاه‌های مختلف با اعتراض دانشجویان روبرو شد. در سال ۸۵، حضور وی در دانشگاه پلی‌تکنیک تهران، اعتراض گسترده دانشجویان و ضرب و شتم آنها توسط نیروهای امنیتی و لباس شخصی را درپی داشت.

در سال‌های اخیر و به خصوص پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، شمار زیادی از فعالان دانشجویی بازداشت شده و تعدادی دیگر با احکام انضباطی و اخراج از دانشگاه روبرو شده‌اند.

Share/Save/Bookmark

نظر بدهید

(نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.)
-لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.
-کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و منتشر نخواهد شد.


(نشانی ایمیل‌تان نزد ما مانده، منتشر نمی‌شود)