تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۸۸ • چاپ کنید    
خطیب جمعه تهران:

«تقاضا می‌کنم آن شعارها را ندهید»

آیت‌الله امامی کاشانی، خطیب نماز جمعه این هفته تهران، نسبت به «شعارهای خاص» در روز ۲۲ بهمن امسال ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، آقای امامی کاشانی گفت:
«ممکن است برخی بتوانند شعارهایی سر دهند اما از شما دختران و پسران تقاضا می‌کنم کسانی که بخواهند خدایی ناکرده در صف شما وارد شده و شعار دهند خود را آلوده به آن‌ها نکنید و اجازه ندهید که آن‌ها به جمع شما وارد شوند.»

وی در مورد آینده جمهوری اسلامی افزود:

«این وضع اگر اشکالاتی هم داشته باشد اما باید به ولی عصر برسد.»


آیت‌الله امامی کاشانی

مخالفان دولت و معترضان اعلام کرده‌اند که پنج‌شنبه آینده به مناسبت روز ۲۲ بهمن، سالگرد انقلاب ۵۷ بار دیگر اعتراض خود به نتایج اعلام‌شده انتخابات ریاست‌جمهوری و رویدادهای پس از آن را ابراز خواهند کرد.
میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد معترض به نتایج انتخابات از معترضان خواسته‌اند در این راهپیمایی شرکت کنند.

خطیب جمعه تهران در مورد این تظاهرات پیش رو افزود:
«از آن‌هایی که می‌خواهند سروصدا به پا کنند تقاضا می‌کنم که گوش کنند. با مردم بوده و مهربان باشید البته دشمنان حساب دیگری دارند.»

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تظاهرات ضد دولتی روز عاشورا گفت:
«در آن مراسم شعارهایی سر داده شد تقاضا می‌کنم که آن شعارها را ندهید و بگذارید این کشور با وحدت باشد.»

«در آن مراسم شعارهایی سر داده شد تقاضا می‌کنم که آن شعارها را ندهید و بگذارید این کشور با وحدت باشد»

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) حجت‌الاسلام حسینی بوشهری نیز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم در مورد تظاهرات ۲۲ بهمن امسال سخن گفت.
وی اظهار داشت:

«هر سال ۲۲ بهمن داشتیم اما امسال ویژگی خاصی دارد و باید حضور مردم مضاعف باشد.»

مرتضی تمدن، استاندار تهران نیز امروز گفت که برای روز ۲۲ بهمن «تدابیر امنیتی خاصی» در نظر گرفته نشده و موارد پیش‌بینی شده برای ۲۲ بهمن در قالب «بسته‌ای فرهنگی» است.

امروز حجت‌الاسلام پورمحمدی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز رویکردی نرم را توصیه کرد و گفت:
«در این هفت ماه گذشته بعد از انتخابات، همین که ما به جان همدیگر می‌افتیم و از کار و زندگی و پیشرفت توسعه باز بمانیم و محیط کشور ناامن شود، این خواست دشمن است.»

وی افزود: «اگر حق هم با ما باشد و اگر در میدان تنازع باشد، باید کنار بکشیم، چون تنازع باعث از بین رفتن می‌شود. آتش فتنه فقط، فتنه‌انگیزان را نمی‌سوزاند بل‌که همه را در خود می‌بلعد.»

رئیس سازمان بازرسی کل کشور: آتش فتنه فقط، فتنه‌انگیزان را نمی‌سوزاند بل‌که همه را در خود می‌بلعد

لحن نرم خطیب جمعه تهران و برخی دیگر از مقامات جمهوری اسلامی در مورد راهپیمایی ۲۲ بهمن در تناقض با لحن شدید خطیب‌های نمازهای جماعت هفته‌های پیش و تهدیدات دیگر مقامات است.

آیت‌الله جنتی، از خطیب‌های جمعه تهران، معترضانی که روز عاشورا به خیابان آمدند را «مصادیق بارز مفسد فی‌الارض» و «محارب» اعلام کرده‌اند و مصطفی محمد نجار وزیر کشور جمهوری اسلامی نیز گفته‌است:
«به نیروهای پلیس دستور داده‌ایم از این به بعد هیچ‌گونه مدارایی با آشوبگران نکنند و اگر فردی جهت همکاری با اغتشاشگران در تجمعات ظاهر شود به فوریت دستگیر خواهد شد.»

Share/Save/Bookmark

در همین رابطه:
«برای ۲۲ بهمن تدابیر امنیتی نداریم»

نظرهای خوانندگان

من هم تقاضا می‌کنم آن کارهای کهریزک را نکنید.

-- بدون نام ، Feb 5, 2010

کدوم شعارها رو چند تا شو بگو

-- سبز ، Feb 5, 2010

شعارهای ضد استبداد مذهبی، ضد تسلت بیگانگان بویژه دخالت روز افزون حزب ا... فلسطین وهماس لبنان ،آزادی اندیشه ،برقراری صلح، رفاع اجتماعی وبه رسمیت شناختن همه اقوام وادیان وغیره...،در میهنمان تازگی ندارد. 31 سال است که افرادی بیشماری از همه اقشار این ملت جان ومال خود را بر سر آن گذاشته اند. تنها تفاوت این درخاست های شعاری مردم با سالهای پیشین یک صدایی وبه میمنت رسانه های گروهی، شفافییت و رسایی بهتر این درخواست ها ی حق طلبانه است. چنانچه هم اکنون تغییری در واکنش خوه ی ظالمانه این بیگانگان آخوند می بینیم از سر زعف آنان است نه ادراکشان. بی شک فریاد بسیار رسا تری که در روز 22بهمن ازسوی همه آحادملت بزرگ ویکپارچه ایران شنیده خواهد شد، نوید برکناری جبرحکومت متحجر دینی از جامعه با برگزاری رفراندمی آزاد زیر نظر مجامع بین المللی بی طرف و همچنین بر چیدن دست بیگانگان به ویژه اعراب غیر ایرانی از سرزمین ایران بزرگ را به دنبال خواهد داشت . پاینده ایران

-- ایرانبان بهرام آبتین ، Feb 5, 2010

ای مارمولک‌ها.... عزیزم و فدایت شوم و شما را به خدا می‌گویید که بعد از ۲۲ بهمن بگیرید باز هم اعدام کنید و شکنجه کنید... روز ۲۲ بهمن دهنتان را سرویس خواهیم کرد!

-- امید ، Feb 5, 2010

حالا دوباره مردم را احتیاج دارید که استفاده ابزاری کنید. می خواستید وقتی به مردم را که چیزی بجز حقوق انسانی خود را نمی خواستند کشتید و زدید و بهشان در زندان هایتان تجاوز کردید فکر وحدت را بکنید. حالا دیگر وقت رفتن شماست.جل و پلاستان را جمع کنید.
زنده باد مردم دلیر لار که در مقابل شما ایستاده اند و راه را به همه نشان میدهند که چکار باید با شما نا مردمان کرد. پایداری واعتصاب عمومی و هیچ کاری هم نمی توانید بکنید.قدرتتان پوشالی و فقط هارت پورت و هوچیگری است.
ما بیشماریم

-- بدون نام ، Feb 5, 2010

التماس نكن. عمرت سر اومده. بايد بري.

-- بدون نام ، Feb 5, 2010

بهترين شعار معقول 22 بهمن : رفراندوم.رفراندوم...اين است شعار مردم

-- بدون نام ، Feb 5, 2010

من هم از علما و فضلا و سپاهیان و بسجیان دلاور می خواهم که دیگر دروغ نگویند؛تقلب نکنند؛جنایت نکنند؛گشت ارشاد راه نیندازند؛ دزدی نکنند؛به حقوق و آزادیهای فردی احترام بگذارند و با مردم باشند.

-- حمید رضا ، Feb 5, 2010

با تقاضای شما موافقت نمیشود .

-- sara ، Feb 5, 2010

التماس نکن. وقتی میکشتید یا تجاوز میکردید ان موقع هم فکر 22بهمن بودید؟ تازه اول کار ما با شماست و تا پاک کردن شما از صحنه ایران عزیز ادامه خواهد داشت.

-- akbar ، Feb 5, 2010

تقا ضا می شود که شما هم تصاویر و شماییل بالا سر خود را در موقع نماز و سجده بر داشته و با خشوع کامل به جای تبلیغ در باره نظام و شهادت ولی «عصر» و غیره به ایراد توبه و به ذکر خالق بپردازید قبل از اینکه عذاب الهی به «عصر» فتنه ومکر و ظلم ٣٠ ساله شما و پیروانتان پایان بخشد.

-- بدون نام ، Feb 5, 2010

شيخ جنايتكار التماس نكن. بعد از اين كه در ميدان آزادي و اطرافش «از آن شعارها» داديم. به سمت زندان اوين مي‌رويم و باستيل ايران را فتح خواهيم نمود.
(باستيل زندان مخوفي در فرانسه كه توسط مردم در زمان انقلاب فرانسه فتح شد.)

-- بدون نام ، Feb 5, 2010

رو که نیست!

-- نیکی ، Feb 5, 2010

اول شما را نادیده می گیرند،
بعد به شما می خندند,
پس از آن با شما مبارزه می کنند؛ این مبارزه شامل: اول تهدیدات، دستگیری ها و کشتارهاست،
سپس تطمیع و فریب هاست.
و آنگاه شما پیروز خواهید شد.
به امید آزادی و پیروزی جوانان فهیم ایران

-- تینا ، Feb 5, 2010

من هم از شما متقلبین تقاضا می کنم که رای اکثریت مردم ایران رو از آقا دزده پس بگیرید.
-----------------------------------------------------
با تشکر فراوان/ملت سبز ایران
"22 خرداد 88 " الی "22 بهمن 88 "
V

-- رای من کو؟ ، Feb 5, 2010

جدی نگیرین دوستان!اوشون توهم زدن!

-- Sabze sabze ، Feb 5, 2010

به روی چشم !
فعلا اینا رو داشته باش:
دولت کودتا/استعفا استعفا
رفراندوم رفراندوم/این است شعار مردم
مرگ بر روسیه / زنده باد آزادی

-- مردم ایران ، Feb 5, 2010

ای مکار جنایتکار ورق روزگار برگشته و دیگر این مردم دلیر گول شما روباهان حیله گر را نمیخورد . روز ۲۲ بهمن ایرانی واقعی دهان گشاد شما را با مشت گره کرده خود خرد خواهد کرد . باشد که به زودی جشن پیروزی را بر بدن پوسیده سیاه ترین استبداد تاربخ ایران جشن بگیرد . دور نیست آن روز .

-- سهند ، Feb 5, 2010

خسته نشدي ملت تا روز انقلاب

-- بدون نام ، Feb 5, 2010

ما هم تقاضا می کنیم قبل از اینکه ازریش هایتان آویزان شوید به زبان خوش گورتان را گم کنید. جیب هایتان هم که ماشا الله پرپول است. از بالای منبرها هم پایین بیایید که دیگر کسی خریدار مزخرفات شما نیست

-- بدون نام ، Feb 6, 2010

Agha comment ha aliyand

-- بدون نام ، Feb 6, 2010

امامي كاشاني نيمه شعبان تو جمكران گفته بود: ولايت فقيه نوري كه از دور سوسو مي زنه تو بايد بياي مشكلاتو حل كني.
بدبخت ولي ....كه ياراشم پاچشو مي گيرن

-- knavid ، Feb 6, 2010

محمود... رو میخوان بفرستن میدون و بفرستنش به لقاالله و ظاهرا فکر میکنند داستان به خوبی وخوشی تموم میشه

-- بدون نام ، Feb 6, 2010

زنده باد موج سبز

-- gggg ، Feb 6, 2010

آهاي راي ما رو پس بده تا از اون شعارهاي ناجور نديم.

-- sarbaz22 ، Feb 6, 2010

به زمانه ای های عزیز و بهتر از جان عرض کنم که تمام هیبت و ابهت شما در درج نظرات مردمی ست! ما اگر اینهمه صبر می کنیم تا ترا در میان اینهمه عبا و همامه و کس و ناکس پیدا کنیم به خاطر این است که هم نظرات دیگران را می خوانیم و هم با همه ی بلایا و مشلات و خطرات نظر می دهیم. اما اگر شما در سانسور و حذف نظرات ما خط قرمزتان را تنها در حد فحش نیاورید خب فرقتان با جرس و نوروز و تابناک چیست؟ شما باید فقط فحش ها و ناسزاهای رکیک را حذف یا کل نظر را رد کنید. بنده خانواده و دوستان، و دوستان پسر و دخترم در دانشگاه و دامادم که استاد پرنده است و بین تمامی شهرهای ایران در پرواز هم رادیو ی شما را گوش می کنیم و هم سایت شما را می خوانیم! البته بنده و همه ی ما محضورات و تنگناهای شما را درک می کنیم، ولی وقت بسیار تنگ است و هر نظری و هر واژه ای طوفانی ایجاد می کند. پایدار باشید.

-- بدون نام ، Feb 6, 2010

من که اصلا کامنت بالایی را نفهمیدم چی میگه!! یکی توضیح بده لطفا- بعدش هم استاد "پرنده " همونیه که ما بهش می گفتیم استاد پروازی؟؟؟!!!!!!

-- بدون نام ، Feb 6, 2010

man az hameye mardome iran meekham dar rooze 22 bahman sherkat konand va dahane in rammale doroghgoo ra ba ... khamoosh konand,zende bad jonbeshe sabz

-- shahpoor ، Feb 7, 2010

نظر بدهید

(نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.)
-لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.
-کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و منتشر نخواهد شد.


(نشانی ایمیل‌تان نزد ما مانده، منتشر نمی‌شود)