تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۸۸ • چاپ کنید    

درخواست مهدی کروبی از دادستان کل کشور

مهدی کروبی دبیرکل حزب اعتماد ملی، خواستار روشن شدن سرنوشت یکی از «شاهدان آزار جنسی» در بازداشتگاه‌های ایران شد.

آقای کروبی از غلامحسین محسنی اژه‌ای دادستان کل کشور خواسته که درباره زنی که بنا به گفته خودش، در حوادث اخیر بازداشت و مورد «آزار جنسی» قرار گرفته، توضیحاتی ارائه کند.

این نامزد معترض به نتیجه انتخابات امروز یکشنبه در گفتگو با وب‌سایت تغییر، بدون اشاره به هویت این زن، اظهار داشته که این شاهد را برای پیگیری‌های قضایی به هیات سه نفره قوه قضاییه معرفی کرده است، اما مسئولان قضایی درباره سرنوشت او سکوت کرده‌اند.


اظهارات کروبی در واکنش به سخنان هفته گذشته محسنی اژه‌ای که مسائل مطرح شده توسط وی در مورد تجاوز‌ به بازداشت‌شدگان را «بی‌اساس» خوانده بود، ایراد می‌شود.

دبیرکل حزب اعتماد ملی گفته که «دادستان محترم کل کشور نگفتند که تکلیف این خانم چه شد، زنده است یا مرده ‌است.»

وی از آقای محسنی اژه‌ای خواسته که به «کلیات» موضوع تجاوز‌ها به بازداشت‌شدگان حوادث اخیر نپردازد و به طور مشخص، «در خصوص این خانم اظهارنظر کنند که الان چه وضعیتی دارند و در حال حاضر کجاست.»

دبیرکل حزب اعتماد ملی گفته که «دادستان محترم کل کشور نگفتند که تکلیف این خانم چه شد، زنده است یا مرده ‌است»

کروبی در بخش دیگری از اظهارات خود به زن دیگری اشاره کرده که بر اثر «آزار واذیت جنسی» در بازداشتگاه‌ها دچار «بحران روحی» شده و در صورتی که خانواده‌اش از این موضوع اطلاع پیدا کنند، «خودکشی» خواهد کرد.

او توضیح داده که این زن را نیز برای پیگیری قضایی به هیات سه نفره قوه قضاییه معرفی کرده و تاکید کرده که تحقیقات درباره این موضع طوری انجام شود که «آبرویش محفوظ بماند و وضعش از این خراب‌تر نشود.»

اظهارات محسنی اژه‌ای در تکذیب «تجاوز» به برخی بازداشت‌شدگان حوادث اخیر پس از آن صورت می‌گیرد که سازمان دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد مدارک و مستندات تجاوز و آزار جنسی سه تن از بازداشت‌شدگان حوادث پس از انتخابات در ایران را تهیه کرده است.

کروبی از اژه‌ای خواسته که به «کلیات» موضوع تجاوز‌ها به بازداشت‌شدگان حوادث اخیر نپردازد و به طور مشخص، «در خصوص این خانم اظهارنظر کنند که الان چه وضعیتی دارند و در حال حاضر کجاست»

ابراهیم مهتری، ابراهیم شریفی و مریم صبری، سه نفری هستند که سازمان دیده‌بان حقوق بشر می‌گوید اسناد و مدارکی مبنی بر تجاوز به آنها در زندان‌ها و بازداشتگاه‌های ایران تهیه کرده است.

این سه نفر در جریان حوادث پس از انتخابات در ایران، دستگیر شده و براساس گفته‌های خود و تائید دیده‌بان حقوق بشر، از سوی ماموران مورد تجاوز قرار گرفته‌اند.

مهدی کروبی دبیرکل حزب اعتمادملی، نخستین کسی بود که مرداد ماه امسال با انتشار نامه‌ای خطاب به اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، از تجاوز به برخی دختران و پسران بازداشت‌شده در حوادث اخیر خبر داد.

هیات نظارت قوه قضائیه که به منظور بررسی وضعیت بازداشت‌شدگان تشکیل شده، اظهارات و اسناد آقای کروبی را «جعلی» دانسته است.

Share/Save/Bookmark

نظرهای خوانندگان

زنده باد شيخ لُر. دست از افشاي اين متجاوزان بر ندار. حقا كه شير مادرت را خورده‌اي. و فرزند خلف احمد هستي.

-- بدون نام ، Nov 22, 2009

چرا آقای کروبی و یا شما در رادیو زمانه به نام ایشان اشاره ای نمی کنند در حالیکه اسم و مشخصات و عکس و پوستر این خانم را همه دارند پخش می کنند و حتا اشاره کرده اند که دختر یکی از وزرای دولت آقای خاتمی بوده است ؟

-- هاله ، Nov 23, 2009

کاش آقای کروبی در مورد تمام دختران و زنانی که از سال 1357 تا به حال در ایران مورد تعرض و تجاوز قرار گرفته اند سئوال بکند.

-- یک مادر ، Nov 23, 2009

کروبی زنده باد.

-- mitra ، Nov 23, 2009

آقای کروبی بی‌ دلیل حرف نمیزند خودش در این رژیم کار کرده، رئیس مجلس بوده و مرید و شاگرد امام، آقای دادستان هم کمتر از کروبی از وقوع تجاوز‌ها بی‌خبر نیستند. تنها تفاوت مناسبات شغلی‌ این دو آقایان در زمان فعلی‌ می‌باشد. آقای کروبی منتقد نظام شده و آقای اژه‌ای محافظ. در حال حاضر زور نظام حاکم میچربد آنها به هر شیوه‌ای متوسل میشوند چونکه نظامشان تو منجلاب گیر کرده. در حال حاضر آرزویشان این است که خود را مشغول درگیری نظامی با یک کشور خارجی‌ بکنند نشانه‌هایش هم همین مانور پنج روزه در سراسر کشور است آرزو دارند با جان و مال مردم بازی کنند و کشور را به ورطه نابودی بکشنند تا امثال کروبی‌ها را خفه کنند تا بدون مزاحمت به تجاوز‌های بعدی‌شان ادامه دهند.مردم ما برای احقاق حقوق پایمال شده خویش باید در این زمان از شیخ شجأع، یعنی‌ آقای کروبی حمایت کنند و شیخ دیگر را سر جایش بنشانند.

-- شیخی ، Nov 23, 2009

نظر بدهید

(نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.)
-لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.
-کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و منتشر نخواهد شد.


(نشانی ایمیل‌تان نزد ما مانده، منتشر نمی‌شود)