وبلاگ خوانی


از: یک‌وجب خاک اینترنت

به عنوان یک اصل کلی باید پذیرفت کسانی که راهی خارج از کشور می‌شن، شامل چند گروه هستن.
گروه اول، گروهی هستند که . . .وبلاگ‌خوانی در «جُنگ صدا»
معرفی وبلاگ «آوازهای خار بیابان»

معماراصفهانی که همسر تیمور را در چنان وضع و حالی می‌بیند، شرط به موقع تمام کردن مسجد رادر گرو گرفتن بوسه‌ای از گونه‌ی همسر تیمور می‌داند و به جز آن هیچ تقاضای دیگری ندارد. بی‌بی‌خانم که خود را در گیرودار بسیار سرنوشت‌سازی اسیر می‌بیند راضی می‌شود که معمار اصفهانی گونه‌ی او را ببوسد.وبلاگ‌خوانی در «جُنگ صدا»
معرفی وبلاگ «دلتنگستان»

وبلاگ تلاش دیگری است برای یادآوری همه آنچه همیشه به بقیه می‌گفتی و خودت نمی‌دانستی؛ شاید اینبار خودت بخوانی و بفهمی.وبلاگ‌خوانی در «جُنگ صدا»
معرفی وبلاگ «لیلای لیلی»

توی همون سن كم «خرمگس» را كه خواندم فهمیدم كه اینو از روی مرد من، یعنی تو، با الهام از شجاعت تو نوشته بودن. از روی آنچه تو هستی. «ژان كریستف» رو می‌خواندم و هی بیشتر به سادگی و آزادگیت ایمان می‌آوردم و توی «شیطان و خدا» از تنهاییت گریه‌ام می‌گرفت. در «سیذارتا» از هوش زیادت نگران بودم و توی «مسیح باز مصلوب» از سنگینی باری كه داشتی پشتم شكسته می‌شد و تو «صد سال تنهایی» از نفرین سرنوشت محتومی كه ازش رهایی نداشتی از هراس به خودم می‌پیچیدم.وبلاگ‌خوانی در «جُنگ صدا»
معرفی وبلاگ «میکدۀ کوهستانی»

هر از گاهی نام آلات تناسلی را همینطور ببرید. لازم نیست که جایی و دلیلی داشته باشد یا نه. همۀ ملت در اینترنت اول دنبال همین چیزها می‌گردندوبلاگ‌خوانی در «جُنگ صدا»
معرفی وبلاگ «سایه»

فکر می‌کنم دیشب دختر چهارساله درون من بود که بغضش ترکید. هنوز هم به خاطر ندیده گرفته شدن بغض می‌کنم. هنوز هم دلم نمی‌خواهد که کسی سفارش‌ من را بکند. هنوز هم راحت بغضم می‌ترکد، خیلی راحت. . .وبلاگ‌خوانی در «جُنگ صدا»
معرفی وبلاگ «روزهایی به طعم آلوچه»

یه‌روز که مامانش اومده بود خونۀ ما و گرم صحبت با مامان من بود، دستشو گرفتم و بردمش توی حیاط زیر درخت توت. خیلی با ناز قدم بر می‌داشت و منم سعی می‌کردم خیلی مردونه باشم.وبلاگ‌خوانی در «جُنگ صدا»
وبلاگ یک خلبان هواپیماهای جنگی

در يكي از همين ماموريت ها، كه قرار بود به «عمان» پرواز كنيم . روز قبلش اطلاع يافتيم در اين پرواز، يک گروه هنري شامل خوانندگان و نوازندگان از جمله «گوگوش» هم مسافران ما هستند. . .وبلاگ‌خوانی در «جُنگ صدا»
معرفی وبلاگ «آب و گِل»

در عالم وبگردی کوچه‌هایی‌ست که هر وبگرد عاشق هر روز و گاهی روزی چند بار از این کوچه‌ها می‌گذرد. چرا؟ چرایش را هر که خود می‌داند. شاید در این کوچه‌ها بو ی معشوق می‌آید، شاید نشانی از گم‌شده‌ای دارد، گم‌شده‌ای که همه هر روز در همه پس‌کوچه‌ها به‌دنبال آنیم.وبلاگ‌خوانی در «جُنگ صدا»
معرفی وبلاگ اشک‌ها و لبخندها

اگر روزی مددكار شدی و برای بازدید به منزلی رفتی كه به حدی كثیف است كه نمی‌توانی ثانیه‌ای تحمل كنی و بوی بد همه جای خانه را گرفته، باز می‌توانی در آن محل بنشینی و مصاحبه كنی و حتی از چایی آن‌ها هم بخوری؟وبلاگ‌خوانی در «جُنگ صدا»
معرفی وبلاگ «یک سبد آواز نو»

دستم‌ را گرفت‌ و گفت‌: «پسرم‌! این‌ ساز را به‌ دو شرط‌ به‌ تو می‌دهم‌. نخست‌ آنكه‌ برای‌ هر كسی‌ ساز نزنی‌ و دوم‌ آنكه‌ بی‌وضوی‌ دل‌ به‌ این‌ ساز دست‌ نزنی‌»وبلاگ‌خوانی در «جُنگ صدا»
وطن‌بازی، در وبلاگستان فارسی

سابقۀ بازی‌های وبلاگی که با «یلدا بازی» در سال گذشته شروع شد، چندان طولانی نیست. ولی استقبال از آن گسترده و مقبول بسیاری از بلاگرها بوده و هست. «وطن‌بازی» تازه‌ترین این «بازی!» است.وبلاگ‌خوانی در «جُنگ صدا»
معرفی وبلاگ «کوهنوردی، نشان زندگی»

شاید شما زیباترین مناظر یک کوه را بتوانید در دره‌های آن ببینید. پس برای چه می‌خواهید برسید به قله؟ چرا سعی نمی‌کنید دره‌های مختلف را بپیمایید و در آنها لذت ببرید. آن بالا چه چیزی وجود دارد که روح کوهنورد را به سمت خود می‌کشد؟وبلاگ‌خوانی در «جُنگ صدا»
روز اول مهر در وبلاگستان فارسی

اول مهر هر سال مصادف است با شروع مدارس و دروه تحصیلی در ایران. و راستی کیست که از این روز و آن دوران خاطره‌ای ـ چه تلخ یا شیرین ـ نداشته باشد؟ دوازده متن متفاوت از دوازده وبلاگ مختلف را که از خاطرۀ آن‌روز نوشته‌اند در برنامه وبلاگخوانی جُنگ صدا بشنوید!وبلاگ‌خوانی در «جُنگ صدا»
معرفی وبلاگ «آلیس در سرزمین عجایب»

زنان تنها، زير دوش احساس خوشبختی می‌کنند. سقوط آب گرم روی موها و تن، به آنها حس زنده بودن می‌دهد، زنده‌بودن، لمس‌شدن، دوست داشته‌شدن. آب مهربان است. آب نزديک است. آب در آغوش می‌گيرد، گرما می‌دهد و قضاوت نمی‌کند.وبلاگ‌خوانی در «جُنگ صدا»
معرفی وبلاگ «رکاب برای صلح»

«حسن عليزاده»، در مدت چهار سال و سه ماه (از شهريور 79 تا آذر ماه 83) همراه با دوست خود «امير احمدي»، اولين ايرانياني هستند که با دوچرخه، دور دنيا را در پنج قاره رکاب زده‌اند. روزنوشته‌های آنها را بخش معرفی وبلاگ‌های این هفتۀ «جُنگ صدا» بشنوید!وبلاگ‌خوانی در «جُنگ صدا»
معرفی وبلاگ «آوات و هیوا»

عين خنگولا وقتمو تلف می‌کنم و حاليم نيست که روزا دارن می‌رن و ديگه نمی‌آن. آخه کاری از دست من بر می‌آد مگه؟ هی حرص می‌خورم، هی فحش می‌دم، هی سردرد می‌گيرم. بابا بی‌خيال! آخه به من چه!وبلاگ‌خوانی در «جُنگ صدا»
معرفی وبلاگ «تنظ نوشته‌های ارژنگ حاتمی»

آیا شما بتازگی وبلاگتان را تأسیس كرده‌اید؟ آیا از تعداد كم بازدیدكنندگان وبلاگتان عذاب می‌كشید؟ آیا همواره برای حفظ آبرو، خودتان برای خودتان كامنت می‌گذارید؟ اگر این طور است این متن را بخوانید. یكی از راه های افزایش بازدید كننده و كامنت، گرفتن لینک از دیگر وبلاگ‌هاست. در این متن شما را با روش گرفتن لینک از دیگر وبلاگ‌ها آشنا خواهیم كرد.وبلاگ‌خوانی در «جُنگ صدا»
معرفی وبلاگ «یادداشت‌هایی از کابل»

علت عمده رشد نکردن وبلاگ و وبلاگ‌نویسی در افغانستان را می‌توان نداشتن برق دانست. با رشد انرژی برق و توسعه اينترنت در شهرها می‌توان گفت که شاهد افزايش سريع شمار وبلاگ‌نویسان در داخل افغانستان خواهیم بود، چون جوانان افغان، خصوصا نسل نو، علاقه زیادی به وبلاگ‌نویسی دارند.وبلاگ‌خوانی در «جُنگ صدا»
معرفی وبلاگ «از پشت یک‌سوم»

هر چی بهشون میگی عمه‌جان، عموجان فداتون شم. زمونه عوض شده، دیگه مثل قدیم نیست هی زیر كُرسی بخوابی و هی اینقدر بچه‌دار بشی كه اسم‌هاشون رو یادت بره. اینا رو میگی و هی اونا میگن: ای بابا چقدر سخت می‌گیری! ما سیزده سالگی عروسی كردیم و تو پونزده سالگی دو تا بچه‌ داشتیم.