تاریخ انتشار: ۵ فروردین ۱۳۸۹ • چاپ کنید    

حکم زندان برای دو فعال دانشجویی

دادگاه انقلاب دو فعال دانشجویی مازندران را به حبس تعزیری محکوم کرده است.

تارنمای کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران، روز گذشته با انتشار این خبر از محکومیت مشفق سمندری، فعال دانشجویی به شش ماه حبس تعزیری خبر داد.

دلیل صدور این حکم که در دادگاه تجدید نظر نیز تأئید شده، «تبلیغ دیانت بهائی» عنوان شده‌ است. وی به همین اتهام ۸۰ روز در بند انفرادی زندان اداره اطلاعات ساری بازداشت بود.

گفته می‌شود این فعال دانشجویی به خاطر «فشارهای عصبی» که به دلیل شرایط «نامناسب» نگهداری و بازجویی بر وی وارد شده بود، در زندان دچار عارضه قلبی شد و هم‌اینک تحت درمان است.

نزدیک به ۱۵ نفر از شهروندان بهایی نیز دی ماه سال گذشته، پس از رویدادهای روز عاشورا بازداشت شدند. مقامات قضایی و امنیتی ایران بارها بهاییان را به دست داشتن در اعتراضات اخیر ایران متهم کرده‌اند.

مهدی داوودیان، فعال دانشجویی دانشگاه مازندران نیز از سوی دادگاه بدوی به شش ماه حبس تعزیری و سه سال حبس تعلیقی محکوم شده ‌است.

وی که در ستاد حامیان خاتمی و موسوی (ستاد ۸۸) شهر بابل نیز فعالیت می‌کرد، در جریان اعتراضات اخیر به نتایج دهمین انتخابات ریاست جمهوری در ایران به مدت ۲۰ روز در بند انفرادی زندان اداره اطلاعات ساری بازداشت بود.

مهدی داوودیان، فعال دانشجویی دانشگاه مازندران نیز از سوی دادگاه بدوی به شش ماه حبس تعزیری و سه سال حبس تعلیقی محکوم شده ‌است

در ۹ ماه گذشته شمار زیادی از دانشجویان معترض بازداشت و به احکام سنگین اعدام، حبس و تبعید محکوم شده‌اند. کمیته‎های انضباطی برخی دانشگاه‌ها نیز شمار زیادی از دانشجویان معترض را به محرومیت و تعلیق از تحصیل محکوم کرده‌اند.

کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران، همچنین از «شرایط بد» نگهداری محسن بزرگر، ایمان صدیقی و محمد اسماعیل‌زاده، سه دانشجوی زندانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی خبر داده‌ است.

بنا به این گزارش محسن برزگر، در تماس با خانواده خود گفته‌است که این سه دانشجو به بند قاتلین زندان بابل منتقل شده‌اند و حال‌شان «نامساعد» است.

آقای برزگر که به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» به ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شده، در حال سپری کردن دوران حبس خود در زندان متی‌کلا شهر بابل است.

Share/Save/Bookmark

نظر بدهید

(نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.)
-لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.
-کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و منتشر نخواهد شد.


(نشانی ایمیل‌تان نزد ما مانده، منتشر نمی‌شود)