تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ • چاپ کنید    

حمله به کاروان زائران ایرانی در عراق

کاروان زائران ایرانی در عراق مورد حمله تروریستی قرار گرفت.
به گزارش واحد مرکزی خبر ایران، بیش از ۱۰۰ زائر ایرانی در این حادثه کشته یا زخمی شده‌اند.

خبرگزاری فرانسه شمار کشته‌شدگان را «دست کم ۴۵ نفر» اعلام کرده‌است. به گزارش این خبرگزاری بیش از ۵۰ نفر در این حادثه مجروح شده‌اند.
به گفته نیروهای امنیتی عراقی، در این انفجار حداقل ۳۸ زائر ایرانی کشته و ۶۸ تن دیگر زخمی شدند.

این کاروان که به سوی کربلا در حال حرکت بود، از سوی افراد ناشناس مورد حمله قرار گرفت. در جریان این حمله یک فرد ناشناس کمربند انفجاری خود را میان زائران ایرانی منفجر کرد.

در این انفجار دست کم ۳۸ زائر ایرانی کشته و ۶۸ تن دیگر زخمی شدند.

این انفجار در رستوران بین راهی در منطقه مقدادیه در ۹۰ کیلومتری شمال شرق بغداد رخ داده‌است. شش اتوبوس حامل زائران ایرانی برای استراحت در این مکان توقف کرده بودند.

هنگام انفجار، رستوران مملو از زائران ایرانی بوده‌است و در بین کشته‌شدگان فقط دو عراقی دیده می‌شوند.

دی‌ماه سال گذشته نیز در جریان یک حمله انتحاری در کاظمین ۱۶ زائر ایرانی کشته‌شدند. مجموع جان‌باختگان این حادثه ۳۵ نفر اعلام شد.

حمله انتحاری امروز به آن رستوران، یکی از دو حمله بزرگ تروریستی امروز در عراق بود.
در حمله انتحاری دیگری که به هنگام توزیع مواد غذایی در میان آوارگان رخ داد ۲۸ نفر کشته شدند که شماری از آن‌ها کودک بودند.

محل این حمله، ساختمان متروکه‌ای در جنوب شرقی بغداد بود که به عنوان سرپناه آوارگان استفاده می‌شود.
در این حمله ۱۰ پلیس و ۵ کودک جان باختند.

«دستگیری رهبر القاعده در عراق»

امروز همچنین نظامیان عراقی اعلام کردند که موفق شده‌اند تا ابوعمر البغدادی، رهبر القاعده در عراق را دستگیر کنند.

پیش از این چندین خبر در مورد دستگیری یا کشته شدن ابوعمر البغدادی منتشر شده‌بود. ژنرال قسیم العطا، سخنگوی امنیتی بغداد امروز با اعلام خبر دستگیری وی گفت که ابوعمر البغدادی در تلویزیون عراق نشان داده خواهد شد.

Share

نظرهای خوانندگان

خوب آقای احمدی نژاد! باز هم برو برای خشنودی اعراب تو کنفرانس ژنو سخنرانی کن!‍!!! این هم جوابت.

-- تحلیلگر ، Apr 23, 2009

باید دید دانشگاهای کشور ظرفیت پذیرش این تعداد را دارند یا نه!!

-- بدون نام ، Apr 23, 2009

زیارت کربلا حالا شده پر بلا. کاشکی بجای پخش سیب زمینی بین فقرا هزینه این زیارتهای مرگ افرین برای خرید اذوقه و غذا و کفش ولباس مناسب برای مستمندان هم در کشور و هم در عراق صرف می گشت. فرداست که دولت این کشته شدگان را شهید لقب داده و بعد از تدفین نمودنشان در گوشه زمینی به پخش سیب زمینی خود ادامه دهد. از اعمال ما ست که وای بر ما ست

-- بدون نام ، Apr 23, 2009

زمانی که با لنگه کفش به بوش حمله شد اسرائیل به غزه حمله کرد و حالا پس از حمله نظری به سیاستهای اسرائیل در یو-ان ماشاهد حمله دیگری هستیم یه مخالفان اسرائیلی ها....

-- بدون نام ، Apr 23, 2009

بدبختانه در صورتی که نه تنها امنیتی در عراق وجود ندارد بلکه حکومت اسلامی خودش در این ناامنیها آتش بیار شماره یک ماجراست، آری با این وجود برای حضور هر چه بیشتر رژیم در عراق مردم و خصوصا خانواده ی قربانیان جنگ و بسیجیان را تشویق میکند تا برای عرض اندام به این کشور بروند تا این چند دلاری را که هنوز در ایران است بدهند به برادران تا دیروز تکریتی. گر چه این حملات نا جوانمردانه به زایران ایرنی محکوم است،اماباعث بانی اصلی آن روحانیت شیعه است در ایران ولاغیر. این آخوندان ایرانید که حتا با راه انداختن عمرکشن وعمر سوزان در ایران و در عراق تخم کینه دشمنی رابین شیعه و سنی در ایران و در عراق کاشته اند و اینک مرد ما درو می کنند!!

-- بدون نام ، Apr 23, 2009

در وقوع این قضیه سازمان حج و زیارت ایران نیز مقصر است. از سه طریق می توان به عراق رفت؛ مهران ، شلمچه و مرز خسروی. سفر از طریق مرزهای مهران و شلمچه به علت امنیت راه های آن در عراق بهترین گزینه هستند.اما ورود به عراق از طریق خسروی چندان بی خطر نیست. در صورتی که از خسروی وارد عراق شوید در مسیر آن به سمت شهرهای زیارتی مناطقی وجود دارند که گروه های تروریستی و یا افراطیان مذهبی وجود دارند.
دولت ایران به ایرانیانی که بخواهند به صورتی غیر از کاروان های تحت پوشش سازمان حج و زیارت به عراق سفر کنند اجازه ی عبور از شلمچه و مهران را نمی دهد و این افراد مجبورند از مرز خسروی برای سفر به عراق استفاده کنند که همان طور که گفتم راه امنی نیست که متاسفانه این حادثه یکی از مصادیق آن است. حال مسئولان سازمان حج و زیارت چه جوابی برای بازماندگان دارند؟

-- بدون نام ، Apr 24, 2009

چرا امام حسین اینها را نجات نداد.؟

-- بدون نام ، Apr 24, 2009

این حکومت ایران است که درخت بد ثمر را کاشته، این رژیم ایران است که از فردای انقلاب با برپایی نماز جمعه در عراق و گفتن مرگ بر صدام و بعد امدن حجت الاسلام دعایی در تلویزیون و با افتخار گفتن اینکه ما داریم در عراق انقلاب می کنیم!! و چه نا آگاهی ای، و چه نا خودآگاهی ای!!! آری اینها که انقلاب ایران را مصادره کردند از ف5ردای آنروز غره شدند و تا به امروز منطقه را و ایران را ّه آتش کشیدند. اما تا بزودی حریقی عظیم در ایران روش شود که هیچ کس جلودارش نباشد. البته مردم ایران بهوش آمده اند شاید پیش از آن حریق بخیابان آیند و داد خود ستانند. اما مردم ایران باید بداند که قاتل هممیهنانش روحانیت شیع است که بقول خودش خون تازه طلب می کند، و شهید بروز ، هر روز گروهی شهید تازه نفس با خونی داغ که بر خیابانها تهران و عراق و هر سرزمین ریخته شود. روحانیت شیعه یا باید بکشد و یا مردم را بکشتن دهد تا بر پا بایستد.

-- بدون نام ، Apr 24, 2009

خوشا به سعادت این زائران کاش از نفر اول تا نفر دو هزارم مقامات دولت ایران هم در میان اینها بودند تا به این فوز عظیم نائل میشدند .

-- آریا ، Apr 24, 2009

آنکه می رود زیارت شید الشهدا پای از این بدترش هم ایستاده. شما با منطق بی خدایی خورده بورژوایی استعماز زده تان لازم نیست نگران چیزی باشید. آمستردام را بچسبید که بهتر است.

-- نامدار ، Apr 24, 2009

نظر بدهید

(نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.)
-لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.
-کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و منتشر نخواهد شد.


(نشانی ایمیل‌تان نزد ما مانده، منتشر نمی‌شود)