تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۸۶ • چاپ کنید    

"حکم اعدام برای آیت‌الله بروجردی صادر نشده است"

خبرگزاری کار ایران به نقل از یک مقام مسئول در دادستانی ویژه روحانیت گزارش می‌دهد که هنوز حکمی برای آیت الله محمد حسین کاظمینی بروجردی که چند ماهی در زندان به سر می‌برد صادر نشده است.


آیت الله کاظمینی بروجردی

پیش‌تر برخی از سایت‌ها از صدور حکم اعدام برای وی و چندین نفر از هوادارانش خبر داده بودند.

این روحانی شیعه خواستار بازگشت به دین سنتی و جدایی دین از سیاست است.
نامبرده در 16 مهرماه 85 پس درگیری نیروهای امنیتی با هوادارانش دستگیر شد.

به گفته این مقام مسئول قضایی که ایلنا نامی از وی نمی‌برد "تاكنون هیچ‌‏گونه حكمی در این پرونده صادر نشده است".

نظرهای خوانندگان

حکم اعدام آیت الله کاظمینی بروجردی صادر شده و جان ایشان در میان سکوت ننگین اصلاح طلبان و بسیاری از مدعیان حقوق بشر واقعا در معرض خطر است تنها راه نجات آقای بروجردی و پیروان او همبستگی و همراهی طرفداران واقعی حقوق بشر و سایتهای مستقل و آزادیخواه است

-- کامران ، Jun 16, 2007

تنها زمانی دین از سیاست جدا نخواهد بود که معصومین امور دینی و مملکتی را بر عهده گیرند!

-- مسلمان ، Jun 16, 2007

سیاست یعنی دروغ ونیرنگ علت این همه بدبختی ما ملت هم درهم شدن این دو است اقایان از دین به صورت نمایشی استفاده می کنند ودو دستی به قدرت وامیال دنیوی چسبیده اند

-- بدون نام ، Jun 17, 2007

برائة من الله
با درج نکردن نظر قبلی ام به عدم بی طرفی تان و ای بسا قلم به مزد بودنتان از سوی حکومت ایران یقین حاصل نمودم.
خرسندم از اینکه گول جمله ی "نشانی ایمیلتان ..." را نخوردم.
از خداوند خواستارم که اگر قابل هدایتید شما را هدایت نموده و در غیر اینصورت شرتان را هماره به خودتان برگرداند.
انشاءالله

-- حسن ، Jun 18, 2007

آیا کسی در این 30 سال جز نام اسلامی در این مملکت دیده است اینان همانند اسلاف خلف خود از نام دین برای رسیدن به قدرت استفاده می کنند و هر که را بخواهد چهره انها را برملا کند تحمل نخواهند کرد بروجردیها نامشان با افتخار همچون ابوذر در تاریخ جاودانه خواهد بود

-- مهدی ، Jun 18, 2007

زنده باد آزادي بيان

-- بدون نام ، Jun 19, 2007

زنده باد آزادي بيان. اگرمي خواهندروحاني خوش فكر،آيت اله بروجردي رااعدام كنند.بگوييدازخارج چوبه دارواردكنندكه 60ميليون ايراني رااعدام كنند.

-- ZAGROS ، Jun 19, 2007

خداوند آقای بروجردی را حفظ کند.

-- بدون نام ، Jun 25, 2007

من که از دین و سیاست هر دو متنفرم اما از اینکه یک روحانی شجاع به اعدام محکوم شود متاسفم . بیشتر از این متاسفم که میهن عزیزم را در دست کسانی میبینم که حتی تحمل یک انتقاد را ندارند و به نام دفاع از دین ریشه آنرا از جا در می آورند.چه می توان کرد ؟

-- نرگس ، Jun 30, 2007

تو این مملکت حتی نمیشه اظهار نظر کرد نتیجه ش هم داریم می بینم که کسی اظهار نظر کرده (حرکت مسلحانه و مبارزه نه !) دارن اعدامش می کنند
ایا واقعا اسلام اینطور هست ؟

واقعا چقدر ما ایرانیان از 30 سال پیش به این طرف مسلمان تر شدیم ؟
مگر قرار نبود کشور ما اسلامی بشه ؟ پس چرا روز بر روز بر تعداد کسانی که از دین متنفرند افزوده میشه ؟

ایا فکر نمی کنید حکومت داره از راهی که قرار بود بره خارج میشه ؟

-- علی اصغر ، Jul 17, 2007

2007/07/26 اتهامات روزنامه ي كيهان به مدافعين حقوق بشر
روزنامه‌ی رسالت با استناد به روزنامه‌ی کیهان، شیرین عبادی، فعال حقوق بشر و برنده‌ی جایزه نوبل صلح را نیز به شرکت در پروژه‌ی " براندازی نرم" متهم کرد • مصاحبه با شیرین عبادی در مورد این اتهام

شیرین عباد‌ی در مصاحبه با دویچه وله در مورد مطالب رسانه‌های نزدیک به حاکمیت گفت، بار اول نیست که این‌گونه روزنامه‌ها به وی "و سایر مدافعین حقوق بشر اتهامات بی اساس می‌زنند". او می‌گوید، از آنجا که هیچ شکایتی علیه کیهان تاکنون راه به جایی نبرده، "بنابراین افکار عمومی را به قضاوت می‌طلبم". عبادی تأکید می‌کند که به هیچ حزب سیاسی‌ای وابسته نیست و "قصد ورود در حاکمیت را در هیچ رژیمی" نخواهد داشت. وی معتقد است، کسانی از این می‌ترسند که روزی او نامزد نمایندگی مجلس شود و "به همین خاطر از همین الآن شروع به شایعه‌پراکنی کرده‌اند".

دویچه وله: خانم عبادی، روزنامه رسالت با استناد به روزنامه کیهان نوشته که خانم شیرین عبادی یکی از متهمین پروژه " براندازی نرم" است. پاسخ شما به این اتهام چیست؟

شیرین عبادی: بار اول نیست که روزنامه کیهان و روزنامه‌های همفکر روزنامه کیهان اتهامات بی‌اساسی را نسبت به من و سایر مدافعین حقوق بشر عنوان می‌کنند و متاسفانه از آنجا که سابقه دادرسی‌هایی که بر علیه روزنامه کیهان وجود داشته نشان داده که هیچ نوع شکایت حقوقی راه بجایی نمی‌برد، بنابراین من به جای وقت صرف کردن در راهروهای دادگستری، که می‌دانم بی‌نتیجه خواهد بود، افکار عمومی را به قضاوت می‌طلبم تا در مورد کارهای این روزنامه و اینکه چگونه بی‌پروا برخلاف قانون عمل می‌کند قضاوت کنند. من بارها و بارها گفته‌ام که وابسته به هیچ حزب سیاسی نیستم و قصد ورود در حاکمیت را در هیچ رژیمی نخواهم داشت. اما این حرفی است که مورد باور بعضی‌ها، از جمله روزنامه کیهان، نیست و به همین دلیل با واهمه از اینکه مبادا من روزی هوس بکنم به عنوان نماینده مجلس خودم را داوطلب بکنم، از الان شروع به شایعه‌پراکنی کرده‌اند. این همان روزنامه‌ای است که مرا متهم کرده بود از طبقه چهاردهم “میلاد“ با طناب آویزان شده‌ام که به ملاقات موکل خودم آقای گنجی بروم و بعدا با تکذیب همسر آقای گنجی و خود آقای گنجی و سایر افرادی که همراه من بودند حقیقت برملا شد. من بیشتر از این نمی‌خواهم در این زمینه صحبت کنم، زیرا صرف توجه به اینگونه مطالب در حقیقت بها دادن به دروغ‌هایی است که پایه و اساسی ندارد.

دویچه وله : اما من ممکن است از شما بپرسم که به نظر شما کیهان این مسائل را برای چه به این صورت مطرح می‌کند؟

شيرين عبادي : این سؤالی است که مسؤولین کیهان بایستی پاسخ بدهند که چرا مدافعین حقوق بشر و هر کس که در ایران صحبت از دمکراسی و آزادی و برابری می‌کند، چنین مورد هجمه خلاف قانون و خلاف اخلاق قرار می‌گیرد.

دویچه وله : شما اشاره کردید که شکایت علیه آنچه که کیهان گاهی انتشار می‌دهد راه به جایی نمی‌برد. چرا در ایران نهادی نیست که کیهان را مورد مؤاخذه قرار بدهد؟

شيرين عبادي : این سؤالی است که من بارها و بارها از خودم کرده‌ام. چگونه است که ما حکومت عدل علی را الگوی خود قرار داده‌ایم، اما دادگستری ما بدین صورت عمل می‌کند که عده‌ای همواره از مصونیتهای قضایی استفاده می‌کنند. این چگونه است که در ازای یک اعتراض ساده سیاسی دانشجویان الان تعدادی از آنها در بند ۲۰۹ در سلول انفرادی هستند؟ این چگونه است که من با مراجعات متعدد و مکرر هنوز نتوانسته‌ام موکل خودم خانم هاله اسفندیاری را ببینم؟ این چگونه است که وقتی یک زنی عنوان می‌کند که من دوست ندارم سرم هوو بیاید در دادگاه انقلاب متهم به اقدام علیه امنیت ملی می‌شود و به حبس و شلاق محکوم می‌شود؟ این سؤالی است که من هم بارها از خود کرده‌ام.

دویچه وله : با وصف اینکه کسانی که به فعالیتهای حقوق بشری شما آشنا هستند، چنین اتهامهایی را باور نمی‌کنند، فکر می‌کنید باز خطری شما را تهدید می‌کند؟

شیرین عبادی: اصولا هر کس که برای حقوق بشر و دمکراسی فعالیت بکند در معرض خطر است، چه در ایران و چه در همه جای دنیا. متاسفانه حکومتها مدافعین حقوق بشر را تحمل نمی‌کنند. فراموش نکنیم آقای سلطانی (از بنیانگذاران کانون مدافعان حقوق بشر ایران) حدود یک سال و نیم قبل بود که به زندان رفتند، ۷ ماه تمام در سلول انفرادی بودند و خوشبختانه روسفید بیرون آمدند. در روز دوم دستگیری ایشان مقامات قضایی اعلام کردند که اتهام ایشان جاسوسی است. و حال اینکه ایشان تبرئه شد. چه کسی باید پاسخگو باشد که روزنامه کیهان و مقامات قضایی یک وکیل سرشناس و پاکدامن دادگستری را جاسوس خوانده و دادگاه او را از اتهام تبرئه کرده است.

دويچه وله : خانم عبادی، نظرتان در مورد عملکرد روزنامه کیهان روزنامه رسالت به هرحال چیست؟

شيرين عبادي : من غیر از اظهار تاسف صحبت دیگری ندارم.

**************************************
در ضمن يادآور مي شويم كه اين روزنامه ( كيهان ) در مورخه 31 تبرماه 1386 روز يكشنبه به نشر اكاذيبي تحت عنوان « اعترافات حسين كاظميني بروجردي اقدام نموده است » اينجا ببينيد

نوشته شده توسط: پايدار 0 comments

-- سینا ، Jul 28, 2007

درآشفته بازار این مملکت که دین فروشان به آن گرمی فراوانی داده اند ، هرکس به دنبال تامین منابع مادی وسیاسی بوده ، انسانها چنان سرگرم تحرکات نفسانی هستند که حقایق انسانیت را از یاد برده اند ، هیچ کس به فکر سرانجام این مملکت نیست ، تمام افکاروااعصاب رادرگیر ایام فانی روزمره نموده اند ، با این حال قلب سلیمی پیدا نمیشود تا به ندای پرحزن واندوه آزادیخواهانی همچون آیت الله کاظمینی بروجردی روحانی مردمی ومعتقد به جدایی دین از سیاست ، دانشجویان ،معلمان وکارگران زحمت کش این مرزوبوم که تمامی مظلومان وشکست خوردگان زمان را به آنسوی آزادی عمل واندیشه میخوانند ، توجه کند وپرده انکار را کنار زند و مستی گریزرا ازخود بزداید . حال با چه زبانی باید گفت ، باچه دستی باید نوشت ، بازبان بی زبانی یا بادستان بسته. درحال حاظرمملکت ایران مثال شهری بی کلانتر است که در آن ولایت فقیه هفتیرکش است و هفتیررا بر قلب مردم خسته و داغدیده نشانه گرفته.

-- سینا ، Jul 29, 2007

افسوس و آه همیشه جزء ما یملک ما انسانهاست که از پدرانمون نسل به نسل به ما ارث رسیده!!!
نشناختن حق و قهرمانان این عرصه_از جمله همین آقا که زندگیشو برای دین و مردم کشورش گذاشته_تعجب آور نیست!!شناخت این بزرگواران برای مردمی که هنوزم دعا گوی اربابان زر و زورن شگفت آوره!!
وباید گفت که،نگران نباشید چون:

هزار باده نا خورده در رگ تاک است
و
به زودی صبح پاکی و پیروزی دمیده خواهد شد.

-- فریاد ، Oct 27, 2008

نظر بدهید

(نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.)
-لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.
-کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و منتشر نخواهد شد.


(نشانی ایمیل‌تان نزد ما مانده، منتشر نمی‌شود)