تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۸۷ • چاپ کنید    

تازه‌های نشر: «فصلنامه باران»

شماره‌ ۲۰ و ۲۱ فصلنامه‌ «باران» در سوئد منتشر شد.

طرح جلد این شماره‌ «باران»، عکس مجسمه‌ای ساخته‌ «بهروز حشمت»، هنرمند ساکن وین است که «فریاد» نام دارد.
این مجسمه در اعتراض به سرکوب آزادی بیان در ایران ساخته شده است.

«حاشیه‌ای بر اصل این شماره» مطلبی است از علی رضایی درباره‌ کتاب ‌و کتاب‌خوانی با اشاره به کتاب «ادبیات در خطر» نوشته‌ تزوتان تودوروف و «چگونه می‌توان درباره‌ کتاب‌هایی که نخوانده‌ایم صحبت کرد» نوشته‌ پیر بایارد.

دیگر مقاله‌های این شماره عبارتند از: «اقتصاد رانتی و معنای دموکراسی» (احمد علوی)، «نقش محمود طرزی در بیداری زنان افغانستان» (ناصرالدین پروین)، «فصلی از زندگی و مبارزات مصطفی شعاعیان» (انوش صالحی)، «عقده کهف» (نوشته‌ منتشر نشده‌ای از احسان طبری)، «عنصر زنانه و نمادهای بخت در شاهنامه» (شکوفه تقی)، «نگاهی پست‌مدرن به جریان چهارم رسانه‌ای در ایران» (امید حبیبی‌نیا)، «نگاهی به رمان سالمرگی نوشته‌ اصغر الهی» (ا. خلفانی)، «نظامی گنجوی، سعیدی سیرجانی و سیمای دو زن» (اسد سیف)، «نامه‌های تقی مدرسی به م. ف. فرزانه» و...


در شماره‌ جدید فصلنامه‌ «باران»، دو گفتگو نیز ارائه شده است؛ یکی با «ناصر مهاجر» پژوهشگر ساکن پاریس و یکی از ویراستاران کتاب «گریز ناگزیر» (ن.پایدار)، و دیگری با «سوسن تسلیمی»، بازیگر ساکن سوئد (محمد عبدی).

در این شماره چند داستان هم از هوشنگ اسدی، شهلا باورصاد، جهانگیر سعیدی، محمد عبدی، فرشته مولوی، و دیمیتری فرهولست با ترجمه‌ کوشیار پارسی؛ دو طنز از آرت بوخوالد، طنزنویس آمریکایی با ترجمه‌ شیوا فرهمندراد، چند شعر از آسیه امینی، مسعود کدخدایی و حسن ساحل‌نشین چاپ شده است.

هزینه‌ اشتراک «باران» در سوئد به مدت یک‌سال ۳۰۰ کرون، در اروپا ۳۵ یورو، و در آمریکا معادل ۴۵ یورو است. قیمت اشتراک برای موسسات و کتابخانه‌ها ۲۵ درصد بیش‌تر از ارقام فوق است.

Share
در همین رابطه:
تازه‌های نشر هفته

نظر بدهید

(نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.)
-لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.
-کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و منتشر نخواهد شد.


(نشانی ایمیل‌تان نزد ما مانده، منتشر نمی‌شود)