تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۸۵ • چاپ کنید    

حذف کتاب‌های هنری از بخش ارزی نمایشگاه کتاب تهران

عرضه کتاب‌های هنری ناشران خارجی در بخش ارزی بیستمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ممنوع شد.


پوستر نوزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب

شورای برنامه‌ریزی بیستمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب عدم ارایه کتاب‌های آکادمیک مناسب این حوزه در دوره‌های گذشته دلیل این تصمیم عنوان كرد.

با تصویب شورای برنامه‌ریزی بیستمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، کتاب‌های هنری ناشران خارجی از این پس در بخش ریالی و با تخفیف در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.

به گفته "حمید رحمانی" کارشناس ارشد امور فرهنگی دفتر مجامع بین‌المللی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از معضلات ارائه كتاب‌های هنری خارجی تصاویر آنها است. وزارت ارشاد به بسیاری از این كتاب‌ها به دلیل داشتن چند تصویر مغایر با قوانین جمهوری اسلامی امکان عرضه در نمایشگاه نمی‌دهد و اغلب ناشران و پدیدآورندگان خارجی نمی‌پذیرند که این چند تصویر پوشیده شود و ترجیح می‌دهند از عرضه اینگونه کتابها خودداری كنند.

Share/Save/Bookmark
نظرات بیان شده در این نوشته الزاماً نظرات سایت زمانه نیست.

نظرهای خوانندگان

نمي دانيم دم روباه رو قبول كنيم يا قسم حضرت عباس رو . . . از طرفي كتاب هاي هنري با تخفيف ويژه عرضه مي شوند از طرف ديگر ناشران آنها ترجيح مي دهند به دلايل مندرج در خبر اصلان آن كتاب ها را عرضه نكنند . خوب مثل اينه به رستوران ها دستور بدهند كه در قرمه سبزي لوبيا نريزند و در كاري مرغ از فلفل نيز استفاده نشود و مرغ نيز آب پز باشد. مسلم اينكه رستوران ها از خير عرضه چنين غذا هايي خواهند گذشت و حق هم با آنها است. مهم اين است كه غذا ها با تخفيف ويژه عرضه شوند !!! بايد آرزو كنيم قوانين به تعيين و تكليف در مورد لوبيا و فلفل نرسند و الا از قديم گفته اند "شكم گرسنه دل و ايمان ندارد" حالا اگر مغز بي غذا ماند مشكلي نيست .

-- بابك نظري ، Nov 28, 2006

کاش اونیکی این به اصطلاح دستور رو صادر میکنه...شعور استفاده از قورمه سبزی بدونه لوبیا....یا مرغ کاری بدونه فلفل والبته آبپز رو داشته باشه....و مشکل ازینجاست که قورمه سبزیها قبلا صرف شدن....و مرغ کاری غیر آبپز و پر فلفل در پستوست....

-- علی ، Nov 30, 2006

لعنت بر خودمان که باعث عقب ماندگی خودمانیم

-- بدون نام ، Aug 18, 2007

نظر بدهید

(نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.)
-لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.
-کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و منتشر نخواهد شد.


(نشانی ایمیل‌تان نزد ما مانده، منتشر نمی‌شود)