تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۸۸ • چاپ کنید    
حسن فیروز‌آبادی:

«فکر می‌کنند شعار بدهند، کوتاه می‌آییم»

سرلشکر حسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح می‌گوید که عده‌ای فکر می‌کنند که اگر علیه ما شعار بدهند «ما کوتاه می‌آئیم، جا می‌زنیم و عقب‌نشینی می‌کنیم.»

حسن فیروز‌آبادی یکی از فرماندهان بلندپایه نظامی ایران است که از حامیان سرسخت محمود احمدی‌نژاد به شمار می‌رود.

آقای فیروزآبادی پیش از برگزاری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بارها از اقدامات دولت احمدی‌نژاد دفاع کرده بود.

به گزارش امروز شنبه خبرگزاری‌های ایران، این فرمانده نظامی بدون اشاره به شعا‌رهایی که طی سه هفته گذشته در جریان تظاهرات مسالمت‌آمیز در اعتراض به نتایج انتخابات سر داده شد، خطاب به «عده‌ای» که نامی از آنها نبرد گفت: «ما آمده‌ایم که جان‌مان را فدا کنیم.»

فیروز‌آبادی افزود: «ما آمده‌ایم که خودمان، خانواده‌های‌مان، همه نعمت‌هایی که خدا به ما داده و حتی آبروی‌مان را به پیروی از رهبر عزیزمان» فدا کنیم.

این فرمانده نظامی اظهار داشت: «ما جان ناقابل خود را در دست گرفته و به پای ولی فقیه که رهبر شرعی، قانونی،‌ الهی و نایب امام زمان (ع) است، تقدیم می‌کنیم.»

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح همچنین گفت که نیرو‌های مسلح نظام جمهوری اسلامی از سوی «خداوند متعال» انتخاب شده‌اند تا «جان خود را در برابر دشمنان اسلام» فدا کنند.


آقای فیروز‌ آبادی دهم تیرماه اعلام کرده بود که اتحادیه اروپا به خاطر دخالت در امور داخلی ایران، «صلاحیت هرگونه» مذاکره با تهران را از دست داده است.

در ایران پس از اعلام نتایج انتخابات، میلیون‌ها تن از طرفداران میرحسین موسوی با حضور در خیابان‌ها خواستار «ابطال» انتخابات شدند که با یورش نیرو‌های لباس شخصی و پلیس، ۲۰ نفر از معترضان جان خود را از دست دادند.

مقام‌های ایران از همان روز‌های نخستین این اعتراض‌ها، کشور‌های غربی به خصوص بریتانیا و آمریکا را به دست داشتن در ناآرامی‌ها متهم کردند؛ اتهامی که از سوی مقام‌های این دو کشور رد شده است.

فیروز‌آبادی از مقام‌های اتحادیه اروپا خواسته که به خاطر «اشتباهات» خود در قبال ایران «عذرخواهی» کنند و «عملا نشان دهند که پشیمان شده‌اند.»

این مقام نظامی تهدید کرد تا زمانی که اتحایه اروپا چنین کاری انجام ندهد، «حق ندارند صحبت از مذاکره» کند.

سرلشگر سید حسن فیروزآبادی که از سال ۱۳۶۸ تا کنون ریاست ستاد کل فرماندهی نیروهای مسلح ایران را بر عهده دارد، از نزدیکان آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی به شمار می‌رود.

Share/Save/Bookmark

نظرهای خوانندگان

تو یکی لطف کن اول برو سالن ورزش یک مقدار وزن رو کم کن، موقع فرار از ایران بتونی خودت رو تکون بدی... به زودی معلوم می‌شه عقب‌نشینی می‌کنید یا نه. فیروزآبادی! تو که به هر حال به دلیل وزن بالا زمان زیادی برای جابجایی و عقب رفتن و جلو رفتن احتیاج داری. بنابراین قبول داریم که به این راحتی نمی‌تونی عقب‌نشینی کنی علتش وزن بالا و هیکله...

-- پویا ، Jul 11, 2009

Aziz aval behtare ye fekri braye chaghit bekoni

-- بدون نام ، Jul 11, 2009

شعار تو خالی است. بهتر است بجای شعار دادن یک کم لاغر کنی.

-- امام زمان ، Jul 11, 2009

عزیز از این حرفها نزن بیشتر از این چاق میشها.

-- بدون نام ، Jul 11, 2009

از ریخت و قیافه این آدم نماها که بگذریم ! که ریخت و قیافه یک فرمانده برازنده ایرانی را هم نداره! یک جو عقل و درایت هم در اینها سراغ نداشتیم که بتونیم وردها و هذیان های این بیماران روحی و روانی را تحویل بگیریم!

-- مسعود از پارس ، Jul 11, 2009

شما صد در صد جا می زنی با این وزنت. می گی نه؟ خودت رو نگاه کن! یک وعده غذا بهت نرسه ، رهبر که هیچ!

-- هم وطن ، Jul 11, 2009

جالب اینه که با اون همه تشکیلات و تسلیحات باز میان میگن در مقابل حرکت مردم آماده ایم از همه چیز حتی جانمان بگذریم. لحن کلام این آقا اصلن از موضع قدرت نیست.

-- بدون نام ، Jul 11, 2009

کسانی که جانشان،خانواده شان و همه نعمت هایی را که خدا به آن ها داده را در طبق اخلاص می گذارند و به پای آرمانشان یعنی آزادی که بزرگ ترین و ارجمندترین نعمت خداست می ریزدند کسانی هستند مثل ندا آقا سلطان و ده ها میلیون جوان ایرانی مثل ندا.
نه تو که با بسیج مزد بگیر و تا بن دندان مسلحت به جان عده ای بی گناه و بی دفاع می افتی!

-- مهدی ، Jul 11, 2009

يک راه حل: باتوم و اسلحه و گاز اشک آور را در اختيار مردم قرار دهند تا ديگر شعار ندهند. تنها سلاح مردم مظلوم که در مقابل توپ و تانک حکومتی قرار گرفته اند نامه نوشتن، الله اکبر گفتن و شعار دادن است. تجمع مصالحت آميز را که از آنها گرفتيد، آنها را اسير کرديد و کتک زديد. به خانه هايشان ريختيد و جلوي الله اکبرهايشان را گرفتيد. حالا مي خواهيد اين شعار دادن را هم از آنها بگيريد؟

-- محمد ، Jul 11, 2009

ما فکر نمی کنیم که شما جا زده اید بلکه حتما شما جا زده اید واین بزودی معلوم خواهد شد

-- شهرام دشتی ، Jul 11, 2009

چه کمدی هستند این زوج بی آبرو! احمدی داره روضه جنگ و خشونت و قتل عام، آنهم به زبان عربی برای اون گنده که خیلی سرافکنده و سرگردان هم به نظر می آید، می خواند.
گنده نظامی: «ما جان ناقابل خود را در دست گرفته و به پای ولی فقیه که رهبر شرعی، قانونی،‌ الهی و نایب امام زمان (ع) است، تقدیم می‌کنیم.» جان هر چی مرده، زودتر این خود ناقابل را تقدیم کن، هم خودت را راحت کن، هم مردم را خوشحال. امیدواریم بعد از شما ولی فقیه جانش را برای ١٢ تقدیم ملت کند.
تقدیمی،

-- Taghdimi ، Jul 11, 2009

این آقای فیروز آبادی بی شک "بزرگترین" رییس ستاد مشترک دنیاست. یه چیزی تو مایه های امیر قطر. من اگه جای اتحادیه ی اروپا بودم سریع معذرت خواهی می کردم. طرف اگه گرسنه بشه همه ی اروپا رو یه جا قورت می ده!

-- مازیار ، Jul 11, 2009

جان ناقابلی داری؟
نه خداوکیلی اون جان تو ناقابله؟
حداقل 150 کیلوه، چطوری میشه گفت که ناقابله؟

-- حنیف مزروعی ، Jul 11, 2009

Sarkar agar zarrehi az ghazat migozashti anvaght mitavanesti eddea koni keh az janat ham migozashti. Kafist keh chand saat az khordan mahroom beshi anvaght hamoon rahbare moazzam ra ham mesle barreh too deli meyl khahid farmood

-- Farbod ، Jul 11, 2009

ما هم واقعا امیدواریم ایشان هر چه سریعتر به همراه خانواده ورهبر عزیزشان ودوستان گرامی به فیض عظیم شهادت نایل شوند و البته آبرویی که ندارند ولی همه نعمتهایی که حکومت به ایشان داده و از اندام ایشان مشخص است فدای سرشان .فقط هر چه زودتر بروند.به یاد حدیثی از علی ابن ابی طالب افتادم که مشخصات مومن را شرح میداد و شنونده از شنیدن آن جان داد.هر چه نگاه کردم این جناب با این فربهی به مومن علی شباهت ندارد.البته به مومن علی خامنه ای کاملا شبیه است

-- جمشید ، Jul 11, 2009

بابا اینا توهمن به خدا
این چرت و پرتا چیه نایب امام زمان و حکم شرع
اینا مردم رو چی فرض کردن ؟
اینقدر خورده 500 کیلو شده واقعا واجبه جونتو فدا کنی
لا اقل یکم لاغر میشی ...

-- free ، Jul 11, 2009

این سردار نازک اندام که من از پدرم که ارتشی است خبر دارم میان ارتشی ها به «... سپاه» معروف است این حرف ها را از وحشت و ترس و برای روحیه دادن به نفرات فرسوده خود می زند.

-- حسین ، Jul 11, 2009

Agha age yek vade ghaza narese melat ra fada kha-had kard. Agha beeeeeeeeeeeeefarma

-- بدون نام ، Jul 11, 2009

تو از ریا کاریت معلومه که اولین نفری که جا میزنی چون ایرانی هستی ثانیا هیتلر به اون گندگیش از درون پاشید شماها که سهلین

-- بدون نام ، Jul 11, 2009

همون امام زمانی که این ...ها ازش حرف میزنن اول گردن همچون ...که از مال مردم انباشته شده رو میزنه ان شاالله. اندکی صبر سحر نزدیک است...

-- بدون نام ، Jul 11, 2009

مگه جان خوانوادت دست توست که می خواهی فدای اربابت کنی؟ برو سریع از خوانوادت به خاطر «اشتباهات» خود در قبال آنها «عذرخواهی» کن و «عملا نشان ده که پشیمان شده‌ای». تا زمانی که چنین کاری انجام ندهی، «حق ندارنی صحبت از خوانواده» کنی.

-- Ghasem ، Jul 11, 2009

خداوند انشاالله هر چه زودتر به ايشون توفيق شهادت بدن

-- اميد ، Jul 11, 2009

.... ایشون کی سرلشکر شدند و تو کدوم دانشکده افسری دنیا درس خوندن؟؟‌

-- N ، Jul 11, 2009

بهترین مجازاتی که می شود برای این سردار گوشتی در نظر گرفت، این که ببریش در بیابان های اطراف قم و آنجا ولش کنی و بگی باید پیاده برود خانه احمدی. و برای اینکه تشویق بشه و غرغر نکنه، بگویند امام دوازده و یارانش در خانه احمدی هستند و شام کله و پاچه بار گذاشته اند. خرج مهمونی را هم محصولی از وزارت کشور قرار است پرداخت کند، البته از آن پول های کلانی که گمشده و مقداری سر از جیب وزیر انقلابی، محصولی در آورده.
سردار لاغر،

-- Sardar Akhondi ، Jul 11, 2009

ba salam man nemidoonam ro che hesabi be to migan sardar ba on heykale zeshto chghet ke adam khejalat mikeshe begeh to irani hasti che bereseh be yek shkhsiayate arteshi irani baba varzesh ham bad nist rasti doosh yadet nareh

-- kamran ، Jul 11, 2009

Omidvaram pesar e ishan ham 1 silee be goosh e namobarekash bezanad ta az jan e khanevade kharj nakone

-- بدون نام ، Jul 11, 2009

اول یک کم لاغر کن ، بعدش یک کم کتاب بخون و بعد اگر فرصت شد برو بمیر بابا . تو اگه اوباما بهت پس کله ای بزنه عمرا نتونی از خودت دفاع کنی با او هیکلت .

-- حسین از مشهد ، Jul 11, 2009

این طرف چقدر شبیه حسینی شکنجه گره ساواکه که از ترس خودشو به درک واصل کرد. براش اینده بهتری نمیبینم

-- mammad ، Jul 11, 2009

مطمئن باشید خودش میداند که حرف مفت میزند گمان نمیکردند که کار بدینجا بکشد دست پاچه شمائید که زندانها را پر کرده اید
و شهر را بصورت پادگان در آورده اید .
آنچه رخ داده اندک مشروعیت تان بود که بر باد رفت بیائید بین مردم تا شیر فهم شوید
که آت صبو بشکست و آن پیمانه ریخت

-- بدون نام ، Jul 11, 2009

emame zaman dishab ghoft ali kamenei nayebe man nist va naboode ... hala chi dari begi ....? 

-- papaya ، Jul 12, 2009

امیدواریم شما همگی هر چه زودتر قربان رهبرتان برین
رهبر تان هم قربان ایران

آمین

-- بدون نام ، Jul 12, 2009

بالاخره از یک مزدور علی خامنه ای، از این هم بیشتر توقعی نباید داشت...
کی میتونه هم مزدور باشه و هم آزاده؟!!

-- بدون نام ، Jul 12, 2009

جون من نکن این کارارو،تو رو خدا نیا تو خیابون، اگه مردم تیکه پارت بکنن معلوم نیست شهرو چی ور میداره با اون هیکل. شما همون فلنگ ببند برو یه سوراخی خودتو قایم کن، این جوری به نفع همست.

-- فرزاد ، Jul 12, 2009

lمن نمی دونستم اونایی که جان ناقابلشون رو کف دست گرفتند، اونایی هستند که با اسلحه جلوی مردم بی دفاع وایستادند. چه شجاعتی! حیرتا! واقعا قابل تحسینه

-- بدون نام ، Jul 12, 2009

معلوم که از شعارای مردم ککتونم نمیگزه. این شعارا توصیف دقیق شما و اعمال شماست. به ....اگه بگی ...که بهش برنمیخوره!

حال کردی سرلشکر یه شبه؟

-- اورینب ، Jul 12, 2009

آقاي بزرگ
1- حتما از خوف خدا و روزه هاي مداوم 200كيلو شدي. البته وزن تو به من ربط ندارد.
2- منظورت از نعمتهاي خدا كه به تو داده چيه؟
3- مطمئنا شما از خودتان مايه نمي گذاريد از شرافت و انسانيت و زنان و جوانان بي پناه قرباني مي گيريد.

-- شما ، Jul 12, 2009

آخی...نه جانم شما کوتاه نیا..یک کمی فعلا تا فرصت داری خودتو تقویت کن...ارزن مغز

-- بدون نام ، Jul 12, 2009

آقا من حیرون موندم تو کار خدا ..اینکه اگه این بابا واقعه سرداره و جبهه بوده با این هیکل چطور زنده مونده...؟
جائی که اگه نیروی پیشتاز بودی با کوچیکترین غفلت پات رو گوجه ای و واکسی میسرید یا با کوچیکترین سوتی والمر نصفت میکرد و m 19 آش و لاشت میکرد این بابا چه جوری سالم در رفته ...اگر هم جزو نیروهای عملیاتی و آفند و پدافند بوده چطور اسنایپر های عراقی هیکل به این گندگی رو ندیدن و چقد کور بودن ...؟
آیا براستی موندن این سردار البته برای مردم و نظام الهیمون به تعبیر رهبری درست مثل انتخابات ریاست جمهوری معجزه و بدست خدا نبوده..؟ واقعا که چقد ما ناشکریم که قدر این معجزه های الهی رو نمیدونیم ...
حقیر با 62 کیلو وزن تنم پر از طلائیه اما این بنده خدا با فقط دویست کیلو وزن سالم از زیر اون همه آتیش دراومده ...الله اکبر
البته یه وقت منافقانه فکر نکنین که ایشون پای مبارک رو اساسا از اهواز اونورتر نذاشته ها...
هرکسی اینطور فکر میکنه بدونین منافقه و سرکارش با کیهان شریعتمداری...
حسین جون بسم الله ...

-- مبینا ، Jul 12, 2009

نظر بدهید

(نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.)
-لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.
-کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و منتشر نخواهد شد.


(نشانی ایمیل‌تان نزد ما مانده، منتشر نمی‌شود)