تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۸۸ • چاپ کنید    

موسوی درخواست مجوز راهپیمایی کرد

میرحسین موسوی از وزارت کشور درخواست کرد که با راهپیمایی هواداران وی در شهر تهران موافقت کند.

ابوالفضل فاتح، عضو ستاد انتخاباتی آقای موسوی به وب‌سایت قلم‌نیوز گفت که درخواستی مبنی بر صدور مجوز راهپیمایی برای روز دوشنبه به وزارت کشور ارائه شده که تاکنون پاسخی به آن داده نشده است.

در این درخواست، مسیر راهپیمایی در تهران از میدان انقلاب تا میدان آزادی تعیین شده و سخنران مراسم نیز میرحسین موسوی خواهد بود.

آقای فاتح همچنین با محکوم کردن خشونت‌های دو روز گذشته در برخی شهرهای ایران، از مقام‌های امنیتی خواست که تمام دستگیرشدگان را آزاد کنند.

پلیس ایران اعلام کرده که تاکنون بیش از ۱۶۰ نفر را در جریان این ناآرامی‌ها بازداشت کرده است.


واکنش به اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری

برخی از سران بلند‌پایه حزب مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی به گفته محمدعلی ابطحی در میان بازداشت‌شدگان هستند.

آقای فاتح همچنین با تائید توقیف روزنامه «کلمه سبز» و فیلتر شدن وب‌سایت «قلم‌نیوز»، خواستار رفع توقیف از دو رسانه حامی موسوی شد.

وی همچنین اعلام کرد که از سوی میرحسین موسوی برنامه‌ای برای عصر امروز(یکشنبه) در میدان ولیعصر و سطح شهر اعلام نشده است.

این در حالی است که برخی رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که هواداران موسوی همزمان با برگزاری «جشن پیروزی» محمود احمدی‌نژاد، در میدان ولیعصر حاضر خواهند شد.

میرحسین موسوی همچنین با صدور اطلاعیه‌ای از هواداران خود خواسته که «آرامش» را حفظ کنند.

وی با اشاره به «جدی» بودن تخلفات صورت گرفته در انتخابات و نیز «رنجش به حق مردم»، از هوادارانش خواست که حساب خود را از هرگونه رفتار خشونت‌آمیز جدا کنند.

موسوی در عین حال از نیروی انتظامی خواست که با «درایت»، در این شرایط، احساسات مردم را درک کند.

Share/Save/Bookmark

نظرهای خوانندگان

ببينيد چه بي خبر از اوضاع زمانه اي ميخواست رييس جمهور شود! الله اکبر

-- بدون نام ، Jun 14, 2009

با سلام

لطفا اخبار مربوط به آقای موسوی را بیطرفانه و به طور کامل درج کنید. چرا پیغام کامل ایشون رو درج نمیکنید.

خبرگزاری انتخاب:

نخست وزير دوران دفاع مقدس در بيانيه جديد خود خطاب به ملت ايران تاكيد كرد: اگر مردم با اضطراب تحولات فعلی را دنبال می‌کنند به خاطر نگرانی شدیدی است که نسبت به در خطر قرار گرفتن دستاوردهای عظیم انقلاب خود دارند.

متن اين بيانيه بدين شرح است:

هموطنان عزیز

از سراسر کشور اخبار بسیاری در مورد وقوع اعتراض نسبت به نتایج اعلام شده برای انتخابات اخیر به اینجانب می‌رسد.

اطمینان دارم که این واکنش‌ها نه به خاطر شخص من ، بلکه از سر نگرانی نسبت به روش جدیدی از زندگی سیاسی است که دارد بر کشور ما تحمیل می‌شود.

اقداماتی که در طی این چند روز شاهد آن بوده‌ایم تاکنون در جمهوری اسلامی سابقه نداشته است.

اگر مردم با اضطراب تحولات فعلی را دنبال می‌کنند به خاطر نگرانی شدیدی است که نسبت به در خطر قرار گرفتن دستاوردهای عظیم انقلاب خود دارند.

ما به عنوان کسانی که به نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی آن پایبندیم اصل ولایت فقيه را یکی از ارکان این نظام می‌دانیم و حرکت سیاسی را در چارچوب‌های قانونی دنبال می‌کنیم.

امیدوارم روند آتی حوادث نادرست بودن این برداشت را نشان دهددر عین حال هشدار می‌دهیم که در این کشور هیچ یک از کسانی که به انقلاب اسلامی علاقه دارند چنین روندی را نخواهند پذیرفت این چیزی است که خون صدها هزار شهید ما را به مسوولیت پذیری در قبال آن فرا می‌خواند.

مردم عزیز

اینجانب امروز طی نامه‌ای تقاضای خودرا مبنی بر ابطال نتایج انتخابات اخیر به شورای نگهبان ارایه کردم و این کار را تنها راه حل برای بازگشت اعتماد عمومی و حمایت مردم از دولت می‌دانم.

توصیه موکد و مجدد این خدمتگزار شما آن است که به صورت مسالمت آمیز و با رعایت اصل عدم برخورد مخالفت‌های مدنی و قانونی خود را در سراسر کشور ادامه دهید.

ما از مسوولان درخواست کرده‌ایم که مجوز برگزاری یک راهپیمایی بزرگ در تمامی شهرهای کشوربه ما داده شود تا در طی آن مردم فرصتی برای نمایش مخالفت خود با شیوه برگزاری انتخابات و نتایج آن پیدا کنند. موافقت مسولان با این امر می‌تواند بهترین راه حل برای مهار هیجانات فعلی باشد.

از رنگ سبز که نماد معنویت و آزادی و عقلانیت دینی و مداراست و شعار الله اکبر که حاکی از ریشه‌های انقلابی ماست دست بر نداریم. این رنگ و شعاری است که همچنان وحدت بخش صفوف ملت ما و بهترین وسیله ارتباط دل‌ها و خواسته‌های ما با هم خواهد بود.

متاسفانه تلاش گسترده‌ای برای قطع تمامی امکاناتی ارتباطی ما با هم صورت می‌گیرد و به این نکته توجه نمی‌شود که قطع این مجاری تنها منجر به آن خواهد شد که واکنش‌های موجود از شکلی هدفمند و مهار شده تغییر ماهیت پیدا کند و خدای ناکرده به حرکات کور تبدیل شود.

اطمینان دارم که خلاقیت شما راه حل‌های ارتباطی جدید و موثری را پایه ریزی خواهد کرد تا بتوانیم از اقدامات خود نتایجی مفید به حال کشور و نظام و انقلاب بگیریم.

به عنوان یک علاقمند به نیروی انتظامی توصیه می‌کنم از برخورد خشن با حرکت‌های خودجوش مردم خودداری کند و اجازه ندهد که اعتماد مردم نسبت به این نهاد ارزشمند خدشه دار شود.

این مردم برای احقاق حقوق خود و حقوق شما در صحنه حاضر شده‌اند و برادران و خواهران شما هستند. قدرت نیروهای نظامی و انتظامی کشور ما همواره در وحدت آنها با مردم بوده است و درآینده نیز چنین خواهد بود.

-- sohraab ، Jun 14, 2009

برچیدن اصلاحات در ایران = سیاهی ، سیاهی ، سیاهی

-- دانشجو ، Jun 14, 2009

پلیس با خشونتی که در پیش گرفته اوضاع را بدتر میکند. مردم فقط برای شعار دادن بیرون می آیند. اما پلیس , بسیجی ها و .. با شکستن شیشه های ماشین هاو مغازه ها و بانک ها با باطوم برقی خرابکاری را بر عهده مردم می آندازند و اوضاع را به نفع خود نشان می دهند و مردم را در رسانه ها خرابکار معرفی می کنند.شرایط را بدتر از این نکنید.

-- م ، Jun 14, 2009

کودتای نظامی را همه می بينند.
هموطنان نترسيد .. و وحشيان را سر جايشان بنشانيد...
اينروزها همه ميگن ول کنين اينها وحشين میزنن می کشن....
اما نترسين ما تداد و توانمان بيش از اينهاست ... خيابانهارا ببينيد چه کسی ترسيده؟!

-- بدون نام ، Jun 15, 2009

نظر بدهید

(نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.)
-لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.
-کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و منتشر نخواهد شد.


(نشانی ایمیل‌تان نزد ما مانده، منتشر نمی‌شود)