تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۸۷ • چاپ کنید    

پلمب دفتر انجمن اسلامی یک دانشگاه

دفتر انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی اصفهان در واکنش به سخنان محمد مجتهدشبستری پلمب شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای شبستری روز گذشته طی سخنانی در دانشگاه صنعتی اصفهان به حضرت محمد «توهین و جسارت» کرده است.

براساس گزارش این خبرگزاری، سخنان آقای شبستری با اعتراض «گروهی از دانشجویان» مواجه شده و آنها با تجمع مقابل دفتر انجمن اسلامی از مسئولان دانشگاه صنعتی اصفهان خواستار پلمب این دفتر شده‌اند.

این دفتر شب گذشته به دستور مسئولان دانشگاه تا تشکیل جلسه هیئت منصفه پلمب شده است.

فارس همچنین گزارش کرده است که «تشکل‌های دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان» امروز سه‌شنبه با صدور بیانیه‌ای، اظهارات آقای شبستری درباره پیامبر اسلام را محکوم کرده‌اند.


محمد مجتهدشبستری

این تشکل‌ها تهدید کرده‌اند که اگر سکوت مسئولان در قبال این اظهارات ادامه یابد «به وظیفه انقلابی» خود عمل خواهند کرد.

آنها در بیاینه خود همچنین انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی اصفهان را «عروسک خیمه‌شب‌ بازی ‌احزاب سیاسی منفعت‌طلب» معرفی کرده‌اند.

آن‌طور که این خبرگزاری گزارش کرده است، آقای مجتهد شبستری در سخنان خود برای پیامبر اسلام تنها در مقام «دعوت مردم به سمت خدا» عصمت قائل شده است.

محمد مجتهد شبستری متفکر مسلمان، قرآن شناس و استاد سابق دانشگاه تهران است.
وی به خاطر نظرات جدید خود در مورد هرمنیوتیک و فهم متون دینی چهره شاخصی است.

در سال ۱۳۸۶ مقاله جنجال برانگیز وی با عنوان «قرائت نبوی از جهان» در شماره ۶ فصلنامه مدرسه منجر توقیف این نشریه از سوی هیئت نظارت بر مطبوعات شد.

متن کامل این مقاله را بخوانید

Share

نظرهای خوانندگان

این اقایان در قرن 21 هنوز نمی دانند جواب مغز را با مغز می دهند نه با بستن وکرفتن وزدن وچون شما دلیل وبرهان ومنطق فکری کم می اورید به این کارها دست میزنید. بقول متفکر ومجاهد بزرک دکتر بنی صدر وقتی شما ضعیف هستید در اینکه جواب تفکر را با تفکر بدهید با این اعمال ان تفکر را اکر غلط همباشد مطلوم ومورد توجه بیشتر می کنیدوهوز بعد از30 سال جز اینکار هیچ نمی دانید چون هر کاری را با زوز یاد کرفته اید حل کنید.

-- کورش ازاد ، Feb 24, 2009

اگر از صدر تا ذیل این حکومت حتی یک نفر پیدا می شد که سخنان مجتهد شبستری را دست کم بفهمد (نه قبول کند) اکنون وضع ایران این نبود.

-- مسعود ، Feb 24, 2009

در بند دوم بايد اميركبير به صنعتي اصفهان تغيير پيدا كند.

-- asd ، Feb 24, 2009

کیه که ندونه این یه بازیه سیاسیه که از طرف مسئولان متحجر دانشگاه کارگردانی شده و یه مشت آدم متحجر تر تو بسیج و جامعه دارند این سناریو رو بازی می کنند. پیغمبر بزنه تو کمر هر چی بسیجی نفهمه

-- فهیم ، Feb 25, 2009

متن کامل سخنراني امروز توسط انجمن منتشر مي شود. هنوز انجمن موقتا لمپ است. تا نظر امام جمغه اصفهان چه باشد!

-- مرتضي ، Feb 25, 2009

الحمد لله رب العالمین که دفتر انجمن به ظاهر اسلامی پلمپ شد

-- گمنام ، Feb 25, 2009

انجمن اسلامی دانشگاه در فعالیت 3 ساله ی اخیر خود توانست تاثیرات مثبتی از خود بر جای گذارد و حال که در آستانه برگزاری انتخابات خود در 12 اسفند ماه بود، با چنین وضعیتی مواجه شد در صورتی که استقبال از چنین انتخاباتی در مرحله ی ثبت نام برای کاندیداتوری علارغم شرایط رعب آور جامعه بسیار قابل توجه و بی سابقه بود،برخورد با انجمن نه از روی تعصب دینی که به دلیل ایجاد انسداد کامل سیاسی و فرهنگی است که در بی دینی عاملان برخورد با انجمن تردیدی وجود ندارد.

-- حمید رضا ، Feb 26, 2009

من دانشجوی این دانشگاهم و در جلسه سخنرانی دکتر شبستری حضور داشتم.وا حسرتا!جمهوری اسلامی برآمده با شعار آزادی و به رهبری امام بزرگوار چه شتابان به سمت استبداد رسانه ای و تحجر فکری و فرهنگی قدم برمی دارد.دیگر با وجود قدرت "حذف و سانسور و پلمب کردن"،نقد و تفکر جایی میان قدرت طلبان و حامیان سرسپرده ی آنان ندارد.

-- ا.ح ، Feb 26, 2009

سلام
من از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تبریز بودم که متاسفانه در تابستان با اقدام مشابهی بسته شد از آن زمان تا کنون تلاش های زیادی را برای باز گشایی آن انجام داده ایم که متاسفانه تا به حال نتیجه ای نداشته و بخاطر سانسور شدید خبری حتی در یک خبرگزاری هم خبر آن درج نشده است از شما خواهش دارم برای بیان حقایق با ما تماس بگیرید

-- انجمن تبریز ، Mar 2, 2009

مابه کمک همه دانشجویان نیازمندیم.(امیر)دانشجویصنعتی

-- بدون نام ، Mar 2, 2009

بار دیگر معلوم شد که دین افیون توده هاست

-- کاوه ، Mar 2, 2009

سلام منم دانشجوي همين دانشگاه هستم
يه سوال دارم از همه كساني كه از اين آقاي به ظاهر متفكر حمايت ميكنند و معترض هستند به پلمپ شدن انجمنشون و تهمت ميزنند به تشكل هاي دانشجويي ديگر و ... :
آيا كسي شما را مجبور كرد اين جلسه ضد اسلامي را در دانشگاه برگزار كنيد؟ يا بهتر بگم كسي شما را درون چاه انداخت؟كه الآن منتظريد و معترض كه چرا كسي شما را از اين باتلاق نجات نميده؟؟؟
براي اطلاع غير اين دانشگاهي ها عرض ميكنم اعتراضات به سخنراني از سوي دانشجويان صرفا مسلمان بوده نه بسيج يا جامعه
اكنون قضاوت با شما متفكرين

-- بدون نام ، Mar 4, 2009

لعنت بر فاشیسم که روز به روز در این کشور مصیبت زده بیشتر گسترش می یابد . وضعییت دانشگاه همسو با جامعه ی ایران است و افسوس بر ان روزی که به جای نابودی فاشیسم نوپا حزب الله را جایگزین حزب رستاخیز کردند.امیدوارم انجمن باز بشه.

-- n.f ، Mar 7, 2009

من در مورد اظهارات آقاي شبستري حرفي ندارم اما اين اخلاق را از معلم بزرگم شريعتي ياد گرفتم كه به هر انديشه اي احترام بزارم به صرف اينكه او فكر مي كند و استدلال دارد و با عقل و منطق به مناظره با آن بپردازم نه با طرد كردن و تعطيلي و پلمپ همان رفتاري كه شريعتي طالقاني بزرگ و بازرگان فهيم داشتند

-- يك دانشجو ، Mar 20, 2009

آقا اينا استحمار است واقعا الان مشكل جامعه ما اين است كه وحي چگونه بوده؟ يا اين كه دولت باپول نفت چه كار ميكند اين ها دارند شما را سرگرم مي كنند تو را به خدا يك مقدار خود آگاهي داشته باشيد اين ها دعواهايي است كه شما به مسائل واقعي و مهم فكر نكنيد الان اين بحث مطرح است فردا يه بحث ديگه كه هيچ دردي از ما دوا نميكند شما را به علي قسم گول نخوريد اين هم يك نوع استحمار است همانطور در تاريخ ديديم كه ديني كه دست زر و زور و تزوير بي افتد كه بعد از پيامبر هم پيش اومد باعث استحمار شد من فقط ميگم آقاي شبستري اگه پيامبر نمي تواند الگو باشد پس حتما ماركس يا لنين ميتوانند؟ فقط سعي كنيم ارزش هايي كه واقعا درست هستند را زير سوال نبريم

-- يك دانشجو ، Mar 22, 2009

نظر بدهید

(نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.)
-لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.
-کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و منتشر نخواهد شد.


(نشانی ایمیل‌تان نزد ما مانده، منتشر نمی‌شود)