تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۸۵ • چاپ کنید    

۶ تصویر از همسایه

گزارش تصویری: اردوان روزبه

هفت اکتبر سالروز حمله آمریکا به افغانستان است. ۵ سال از آن روز گذشته است. در این مدت مردم کشور همسایه ایران، شاهد تغییرات زیادی بوده‌اند. برخی از پناهجویان افغان به کشورشان باز گشته‌اند و برخی دیگر هنوز تمایلی ندارند که وطن خود را به عنوان خانه برگزینند. این عکس‌ها، تصویری است از افغانستان پس از سقوط طالبان.


کفش‌های دست دوم که به آن «لیلامی» می‌گویند. رونق دست دوم همیشه بیشتر است چون می‌شود اجناس را ارزان‌تر خریدسرمه بر چشم کشیدن از رسوم مردان افغان است و البته بیشتر پشتون‌ها. مردان طالبان نیز خیلی وقت‌ها سرمه به چشم دارنددر کوچه و خیابان هستند مردانی که به ازای ۵ افغانی، برای شادی رفتگان شما قرآن بخواننددر شلوغی بازار، مقابل راسته طلا فروشان کابل، کار فروشندگان ساندویچ و شامی کباب پر رونق تر از بقیه استلبخندی نشانه امید، هنوز می شود به آینده امیدوار بود«ریش» زیور مهم چهره مردان افغان است. کسی احوال این دوست را می‌پرسد و دوست دستی به ریش می‌کشد

Share/Save/Bookmark
نظرات بیان شده در این نوشته الزاماً نظرات سایت زمانه نیست.

نظرهای خوانندگان

یکی از دوره های بدترین دشوارترین سیاه ترین تاریک ترین و بالآخره جهالت ترین زمانه در تاریخ افغانستان میباشد زیرا آنها نه تنها از علم آگاهی داشتند بلکه کاملا ایشان به جهالت مصاب بودند.
تمنا و آروزی هر فرد افغان آرامی صلح و ثبات دایمی در کشور بوده و امید لبخند برای همه آرزو می برم
تشکر

-- سید رحیم الله "هاشمی" ، Jul 16, 2007

نظر بدهید

(نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.)
-لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.
-کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و منتشر نخواهد شد.


(نشانی ایمیل‌تان نزد ما مانده، منتشر نمی‌شود)