میز کنار پنجره


گفت‌وگو با سعدی افشار، هنرمند سیاه‌بازی ایرانی
«‌زبان سیاه، زبان نوش و نیش است‌»

مینو صابری: شاید اگر مردم در آن شب‌، سعدی را آنقدر تشویق نمی‌کردند سرنوشت وی جور دیگری رقم می‌خورد. برخی او را چارلی چاپلین ایران می‌نامند، اما خودش می‌گوید آن سیاهی که می‌خواستم بشوم، نشدم! سعدی افشار هفتادو چهار ساله است و متولد تهران. وی علاوه برسال‌ها هنرنمایی در تئاترهای لاله‌زار، به چند کشور اروپایی سفرکرده، به روی صحنه رفته و هنر سیاه‌بازی را به مردمان آن دیار شناسانده است. با او درباره‌ی خودش، زندگی‌اش و سیاه‌بازی صحبت کردم.فرج علیپور از موسیقی لری می‌گوید

مینو صابری: روزی که برای گفت‌وگو با «فرج علیپور» به منزل‌شان، حوالی یوسف‌آباد رفتم، با استقبال خیلی گرم او و همسرش روبه‌رو شدم. البته همین انتظار را هم داشتم، اما نکته مهم‌تر که برایم جالب و خیلی باارزش بود این که هر آن‌چه از فرج علیپور خواستم برای شنوندگان رادیو زمانه در طبق اخلاص هدیه کرد.گفت گوی ویژه نوروز زمانه با محمد علی ابطحی:
صورت‌های زخمی از بوسه‌های نوروزی

محمد علی ابطحی‌، سیاستمدار بلاگر، یا به عبارتی بلاگر سیاستمدار مصاحبه‌های زیادی با رسانه‌های داخلی و خارجی داشته است اما مینو صابری به بهانه فرارسیدن نوروز تصمیم گرفت که از منظری دیگر به دور از هر گونه چارچوبی با ایشان به گفتگو بنشینم و او چنان ساده و صمیمی فارغ از محافظه‌کاری‌ها و خودسانسوری‌هایی که از مردان سیاست سراغ داریم جوابگوی پرسش‌ها بود. »گفت و گوی ویژه نوروز زمانه با مرتضی احمدی:
«هنوز مثل بچه‌ها، نوروز را دوست دارم»

مینو صابری در گفت و گو با مرتضی احمدی، از او می‌خواهد تا درباره‌ی نوروز وآیین‌هایش بگوید. او می‌گوید: «‌آدم به خاطرات پدر و مادر که نگاه می‌کند، می‌بیند همه شیرین است. آن هم مادر! کسی که بلد نیست در زندگی‌اش دروغ بگوید. مادر دروغ نمی‌گوید، مادر تظاهر بلد نیست‌... این‌ها همه خاطرات شیرینی است.»