جامعه


همایش زبان فارسی و زبان علم

عصر روز سه‌شنبه پنجم شهریورماه همایش «زبان فارسی و زبان علم» با حضور حسین معصومی، علاءالدین طباطبائی و سیاوش شهشهانی در شهر كتاب مركزی برگزار شد.
در این نشست سخنرانان به بررسی عملکرد زبان فارسی در نگارش مطالب علمی، محدودیت‌های زبان فارسی و تفاوت آن با زبان علم پرداختند.
برنامه‌ی این هفته‌ی رادیو همایش به این نشست اختصاص دارد.همایش فیلم و فلسفه

برنامه‌ی این هفته‌، گزیده‌ی نشستی‌ است با عنوان «فیلم و فلسفه» با موضوع نشانه‌شناسی عنوان‌بندی آغاز فیلم که عصر روز سه‌شنبه بیست و نهم مردادماه در شهر کتاب مرکزی برگزار شد. در این همایش امیرعلی نجومیان، استاد دانشگاه شهید بهشتی به سخنرانی پرداخت.بررسی رویکرد فلسفی در سینما

نشست هفتگی شهرکتاب عصر روز سه‌شنبه یازدهم تیرماه به بررسی رویکردهای فلسفی در سینما اختصاص داشت که با سخنرانی دکتر محمد ضیمران برگزار شد. برنامه‌ی این هفته‌ی رادیو همایش، به این نشست اختصاص دارد.بررسی حقوقی ازدواج زن ایرانی با اتباع خارجی

دومین نشست علمی، تخصصی گروه وکلای پارسیان با موضوع بررسی ابعاد حقوقی ازدواج زن ایرانی با اتباع خارجی در سالن اجتماعات مركز فعالیت‌های داوطلبانه‌ی شهرداری تهران برگزار شد. در این همایش خانم دکتر بهشید ارفع نیا عضو هیئت مدیره‌ی سازمان ثبت احوال کشور و استاد دانشگاه در رابطه با زوایای مختلف حقوقی ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی به سخنرانی پرداخت.