رادیو زمانه

تاریخ انتشار مطلب: ۲۴ فروردین ۱۳۸۸

نکته سوم

Share/Save/Bookmark

نظرهای خوانندگان

نگرفتم چندان اين يكي رو!
شكل خاصيه تو فكر پدر؟

-- محسن ، Apr 10, 2009 در ساعت 02:31 PM

هنر نزد ایرانیان است و بس!
یـــــک ایرانی

-- بدون نام ، Apr 10, 2009 در ساعت 02:31 PM

مانا مثل اینکه جدیدا فیلم واچمن رو دیده!

از کارای مانا خیلی خوشم میاد ولی این کارش به نظرم کپی اومد!
-------------------------------------
بله دیدم. سووال: صرف این که تست های تصویری روانشناسی در واچمن بوده و اینجا هم هست معنی کپی بودن می دهد؟ مثلا اگر از کاراکتر یک آدم کشتی شکسته در جزیره استفاده کنم لابد از "کست اوی" رابرت زمه کیس کپی کرده ام؟ از نظر من وجود اله مان های مشترک به معنی کپی نیست و اصلا باید فیلم و کارتون دید برای همین ایده گرفتن از عناصر

-- آریا ، Apr 11, 2009 در ساعت 02:31 PM

فکر کنم من میدونم اینجا چی داره اتفاق میفته اون شکلی که بالای سر مرد است شبیه نوارای مغزی یا شکلای که تو بخش های اعصاب روان زیاده و نهایت جوابی که در ذهن این بابا است و به پسرش میرسه- چقدر یاد جوابای بابام به خودم انداخت منو ههه اونم مثل باقی پدرای ایرونی بود خوب - البته یه فرق داشت بر خلاف بیشتر پدرای ایرونی به پسرکوچیکشون تعرض جنسی نمیکرد زحمت این کارو داییم که حاجی بود و سه تا زن داشت میکشید :)) ؟؟ کسی بهش برخورد؟؟ هی come on عوضش هنر نزد ایرانیان است و بس و مانا استادی واللا

-- هیشکی ، Apr 11, 2009 در ساعت 02:31 PM

قافيه انديشم و دلدار من ...
تفاوت نوع انديشيدن به سن و سال و اوضاع و احوال زندگي بستگي تام و تمام دارد.

-- سردار ، Apr 11, 2009 در ساعت 02:31 PM

تا نگویم راحت نمیشوم. مفهوم پروانه از دید بیماران جنسی، که فراوانند عبارت است از: 1- چون ه در انتها دارد خب حتما ماده است و هر زنی شیئی جنسی است و لااقل در ذهن قابل تصاحب. 2- چون پروانه پرواز میکند، پس در ذهن مرد؛ در رابطه با تعرض جنسی مرد متحرک است.
یــــک ایرانی

-- بدون نام ، Apr 11, 2009 در ساعت 02:31 PM

به نظرم خدايي اگر وجود داشت تاكنون در مكانيزم چشم و دستگاه بينايي بشر تجديد نظر كرده بود. زيرا علي رغم اينكه اين دستگاه از قوانين ساده فيزيك اپتيك براي منعكس كردن تصوير بر روي يك پرده نمايش استفاده مي كند معهذا هيچ دو بشري را نميتوان يافت كه پس از ديدن چيز واحدي برداشت واحدي داشته باشند.
اگر بنا بر خيالبافي است ديگر چه نياز به چشم؟ اگر نظريه تكامل در مورد بشر حقيقت داشته باشد به تدريج در بشر تكامل يافته دو حفره بي خاصيت مربوط به چشم حذف خواهد شد و از فضاي مربوطه به عنوان انبار شماره يك و انبار شماره دو خيالات استفاده خواهد شد.

-- آرش ، Apr 12, 2009 در ساعت 02:31 PM

خیلی عالی بود!!! بسیار لذت بردم از جهات زیادی می شه معنیش کرد.

-- بشیر ، Apr 12, 2009 در ساعت 02:31 PM

وقتی بزرگ ترها درکی از زیبایی نداشته باشند، چه جور کودکانی رو تربیت خواهند کرد!
آینده ای به سیاهی اندیشه هایی خالی از زیباشناسی!

-- شهرزاد ، Apr 12, 2009 در ساعت 02:31 PM

آرش گرامی، حرفت نادرست نیست اما ظاهراً داری دچار همان خطایی می شوی که مذهبیون افراطی (از هر نوع مادی گرا یا غیر مادی گرا) دچارش هستند، یعنی انتظارت از آفرینش و آفریدگار (اگر "آفریدگاری" وجود داشته باشد) آن است که همگان همه چیز را از یک دیدگاه و به "یک نگاه و معنی" ببینند.

این طرز فکر یکی از همان موانعی است که دستیابی به مردمسالاری و آزادی را تا این حد که در ایران یا جاهای مشابه می بینیم دشوار می کند. اگر انسانها از یک ساختار و ابزار واحد فیزیکی (چشم و مغز) برای "دیدن" استفاده می کنند اما "برداشت" های متفاوتی از یک موضوع واحد دارند شاید به این دلیل است که بیشتر پدیده ها در جهان دارای "چند معنی" هستند و نه یک معنی واحد. به همین دلیل است که آدمهای عاقل و اندیشمند تنها به دید و برداشت خود از موضوعات بسنده نکرده و از دیدگاههای دیگران، حتی از دیدگاههای مخالف و متضاد نیز استفاده می کنند تا بلکه در نهایت امر به یک معنی واحد و درست (اما نه الزاماً!) برسند.

-- اهل حق ، Apr 13, 2009 در ساعت 02:31 PM