رادیو زمانه

تاریخ انتشار مطلب: ۲۷ فروردین ۱۳۸۹

دادستان تهران شکایت از نادران را تائید کرد

دادستان تهران، گزارش‌ها در مورد شکایت دولت از الیاس نادران به اتهام «توهین، افترا و نشر اکاذیب» را تائید کرد.

عباس جعفری دولت‌آبادی به خبرگزاری ایسنا گفت که شکایت معاونت حقوقی ریاست جمهوری از آقای نادران، به یکی از شعب بازپرسی دادسرای تهران ارسال شده است.


عباس جعفری دولت‌آبادی

الیاس نادران هفته گذشته، محمدرضا رحیمی، معاون اول احمدی‌نژاد را به دست داشتن در اداره «یک باند فساد مالی» متهم کرد.

اظهارات این نماینده محافظه‌کار مجلس، با واکنش تند نزدیکان محمود احمدی‌نژاد مواجه شده است.

اسفندیار رحیم‌مشایی و مجتبی هاشمی‌ثمره از قوه قضائیه خواسته‌اند نادران را به خاطر این اظهارات، تحت تعقیب قضائی قرار دهد.

صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه نیز امروز یکشنبه در جلسه مسئولان قضائی گفت: «طرح برخی اتهامات در تریبون‌های عمومی و رسانه‌ها اخلاقاً و شرعاً نادرست و خلاف قانون بوده و جرم تلقی می‌شود.»

صادق لاریجانی: «طرح برخی اتهامات در تریبون‌های عمومی و رسانه‌ها اخلاقاً و شرعاً نادرست و خلاف قانون بوده و جرم تلقی می‌شود»

آقای لاریجانی همچنین افزود که قوه قضائیه، «هرگز تحت تأثیر جریانات خاص سیاسی واقع نمی‌شود.»

دور جدید درخواست‌ها برای برخورد با «مفسدان دانه درشت» در ایران پس از آنکه صادق لاریجانی، اسفند ماه سال گذشته، از کشف یک باند فساد مالی و دستگیری اعضای آن خبر داد، آغاز شده است.

پیش‌ از اظهارات نادران، برخی سایت‌های منتقد دولت احمدی‌نژاد اعلام کرده بودند که محمدرضا رحیمی، متهم ردیف اول این «باند فساد اقتصادی» است.

تعداد زیادی از نمایندگان مجلس، پس از اعلام رئیس قوه قضائیه، طی دو نامه از وی خواسته‌اند در برابر فشار‌ها مقاومت کرده و با «مفسدان» برخورد کند.

Share/Save/Bookmark

نظرهای خوانندگان

از کی تا حالا اتهام زدن در تریبیونهای عمومی شرعی نیست؟ اقایان چه زود گندهای خودشون را فراموش میکنند که مردم بی گناه را در زندانها به زور شکنجه در تریبیونهای عمومی اتهام میزنند. ایا واقعا این دولت به این حد از دروغکویی افتاده؟ ...!

-- sara ، Apr 11, 2010 در ساعت 02:15 PM

مجلس را هم بدهند به احمدی نژاد و خيال همه را راحت کنند!

-- Ali ، Apr 16, 2010 در ساعت 02:15 PM