رادیو زمانه

تاریخ انتشار مطلب: ۲۲ اسفند ۱۳۸۸

«شکایت تاج‌زاده از جنتی را دریافت نکرده‌ایم»

عباسعلی کدخدایی می‌گوید که شورای نگهبان، شکایت مصطفی تاج‌زاده از احمد جنتی را دریافت نکرده است.

آقای کد‌خدایی، سخنگوی شورای نگهبان، امروز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: «هر زمان شکایتی از شورا و اعضای آن مطرح شده، ما رفتیم و پاسخ داده‌ایم.»


عباسعلی کدخدایی

وی اظهار داشت اگر شکایتی از آقای جنتی مطرح است، باید از مسئولان قوه قضائیه پرسیده شود.

مصطفی تاج‌زاده، معاون پیشین وزیر کشور، در سال ۱۳۷۸ شکایتی از احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان تسلیم قوه قضائیه کرده که با گذشت ۱۰ سال، به این شکایت رسیدگی نشده است.

کد‌خدایی، سخنگوی شورای نگهبان: «هر زمان شکایتی از شورا و اعضای آن مطرح شده، ما رفتیم و پاسخ داده‌ایم»

موضوع شکایت تاج‌زاده، ابطال ۷۰۰ هزار رای از آرای ماخوذه حوزه انتخابیه تهران در جریان انتخابات مجلس ششم از سوی شورای نگهبان است.

تاج‌زاده در آن زمان، مسئول برگزاری انتخابات بود و این اقدام شورای نگهبان را منجر به جابجایی فهرست راه‌یافتگان به مجلس ششم می‌داند.

مصطفی تاج‌زاده در جریان وقایع پس از انتخابات بازداشت و دادگاهی شد. وی در دادگاه حاضر نشد از خود دفاع کند.

موضوع شکایت تاج‌زاده، ابطال ۷۰۰ هزار رای از آرای ماخوذه حوزه انتخابیه تهران در جریان انتخابات مجلس ششم از سوی شورای نگهبان است

آن‌طور که رسانه‌های نزدیک به اصلاح‌طلبان گزارش کرده‌اند، آقای تاج‌زاده، دفاع از خود را منوط به رسیدگی به شکایتش از احمد جنتی کرده بود.

«تبلیغ علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی، توهین به مسئولان نظام و نگهداری اسناد محرمانه» از جمله اتهامات وی اعلام شده است.

این عضو سازمان مجاهدین و جبهه مشارکت، بیستم اسفند ماه پس از تحمل ۹ ماه حبس، بدون سپردن وثیقه‌ از زندان به مرخصی آمده است.

میرحسین موسوی، محمد خاتمی، مهدی کروبی، سعید حجاریان و بسیاری از فعالان سیاسی و مدنی، پس از آزادی تاج‌زاده، به ملاقات وی رفته‌اند.

Share/Save/Bookmark