تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۸۶ • چاپ کنید    

"یعقوب مهرنهاد" به اعدام محکوم شد

دادگاهی در سیستان و بلوچستان، "یعقوب مهرنهاد" روزنامه‌نگار و دبیر انجمن "جوانان صدای عدالت" را به اعدام محکوم کرده است.

به گزارش خبرنامه امیرکبیر، دادگاه این جوان فعال مدنی در دی ماه بدون حضور خانواده وی در زاهدان برگزار شده و پنج شنبه گذشته حکم اعدام وی به خانواده‌اش ابلاغ شده است.

"یعقوب مهرنهاد" علاوه بر دبیری انجمن "جوانان صدای عدالت"، روزنامه نگار و سرپرست روزنامه "مردم سالاری" در استان سیستان و بلوچستان است.

به گزارش خبرنامه امیرکبیر، در اردیبهشت ۸۶ پس از برگزاری پنجمین همایش سالانه "جوانان پرسشگر، مسئولین پاسخگو" که تعدادی از مسئولین نیز در آن حضور داشتند تعدادی از اعضای شورای مرکزی انجمن از جمله یعقوب مهرنهاد دبیر کل انجمن بازداشت شدند. ۵ تن از آنان پس از مدتی آزاد شدند اما مهرنهاد با گذشت ۱۰ ماه همچنان در بازداشت است.

پیش از این جمعی از دانشجویان دفتر تحکیم وحدت با صدور بیانیه‌ای به روند بازداشت دانشجویان اعتراض کرده بودند. در بیانیه این دانشجویان آمده است:" ما به عنوان فعالین سابق و اعضای فعلی شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت ضمن اعتراض به برخوردهای وسیع صورت گرفته در طی ماه های اخیر با دانشجویان، بازداشت گسترده دانشجویان فعال چپ در دانشگاه را اقدامی در راستای تحدید آزادی بیان و عقیده و حقوق شهروندی و محدود نمودن کنش های منتقدانه دانشجویان ارزیابی کرده و ضمن ابراز نگرانی نسبت به رویه غیرعقلانی حاکمیت در برابر حقوق و آزادی های آکادمیک، خواستار رعایت حقوق افراد بازداشت شده هستیم."

اساتید دانشگاه امیرکبیر نیز چندی پیش در نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه خواستار آزادی سه دانشجوی این دانشگاه شده بودند. آن‌ها در نامه خود آورده‌اند:" چندین ماه است که تعدادی از دانشجویان این دانشگاه به نام های مجید توکلی، احمد قصابان و احسان منصوری دستگیر شده و علیرغم وعده های داده شده هنوز آزاد نشده‌اند. این وضعیت موجب بروز نگرانی در جامعه دانشگاهی شده و تداوم آن تاثیرات سوئی بر روند علمی دانشگاه خواهد گذاشت. ما اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ضمن ابراز نگرانی از تداوم این روند که می‌تواند باعث افزایش مشکلات در دانشگاه شود، خواهشمندیم با درایت بیشتری این مسائله را حل و زمینه آزادی دانشجویان را فراهم نمائید."

نظرهای خوانندگان

فقط می خواهند بقیه را بترسانند هدفشان رعب و وحشت در میان ژورنالیست های ایرانی است . شما خواهید دید که این آقا اعدام نمی شود فقط هدفشان تضعیف روحیه مردم ایران است . زمان اعدام روشنفکران و مبارزین در ایران تمام شده است و جرات این کار غیر انسانی را ندارند.

-- عباس g---تهران ، Feb 11, 2008 در ساعت 02:29 PM

می شود لطف کرده,بفرمایید ربط پاراگراف سوم و چهارم به عنوان خبر چه بود؟

-- بی نام ، Feb 11, 2008 در ساعت 02:29 PM

گاهی وقت به زور سریش و چسب قطره ای هم نمی شود دو خبر ظاهرا شبیه را به هم چسباند بهتر است برای این کار از ترفندهای روزنامه نگاری و قصه نویسی استفاده شود اگر قصه بد گفته شود هر ربطی بی ربط می شود مثل این عملیات چسب کاری ناموفق بالا

-- یک همکار ، Feb 12, 2008 در ساعت 02:29 PM

روزگاريست كه هركس بخواهدوطنش آبادگرددخانه اش ويران شود

-- Vahid ، Feb 27, 2008 در ساعت 02:29 PM

آيادفاع از مردم مظلوم و بىدفاع جرم است .حكم اعدام مهرنهاد نشانه ضعف حكومت ديكتاتورى ايران مىباشد.

-- عمرشه بخش ، Jun 5, 2008 در ساعت 02:29 PM

abbas agha didi ke edam shod??!!

-- aram ، Aug 5, 2008 در ساعت 02:29 PM

بنده میزگرد صدای آمریکا مورخه 16.5.87 را با حضور استاد زیبا کلام و... نظاره گر بودم جالب این جاست که تمام صحبت های دوستان در یک مباحثه جلو می رفت که آقای چالنگر غیر منطقی و از روی احساس ختم میزگرد را اعلام کرد من به عنوان یک دانشجو متاسفم...

-- محمد ، Aug 5, 2008 در ساعت 02:29 PM

نظر بدهید

(نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.)


(نشانی ایمیل‌تان نزد ما مانده، منتشر نمی‌شود)