تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۸۹ • چاپ کنید    

احمدی‌نژاد تروريست‌ها را «عوامل فتنه» خواند

محمود احمدی‌نژاد، رئيس جمهور ايران، در پيامی به‌مناسبت واقعه تروريستی چابهار، بمب‌گذاران اين حادثه را «عوامل فتنه» و «مدعيان دمکراسی و حقوق بشر» دانست.

به گزارش خبرگزاری‌های ايران محمود احمدی‌نژاد در پيام خود نوشته است رويداد چابهار «بار ديگر پرده از ماهيت واقعی مدعيان دمکراسی و حقوق بشر برداشت، البته عوامل فتنه بايد بدانند با همدستی و استخدام ايادی استکبار و حرکات تروريستی نمی توانند در وحدت شيعه و سنی خللی وارد نمايند.»


وی از دستگاه‌های امنيتی، اطلاعاتی و قضايی جمهوری اسلامی ايران خواست تا هر چه سريع‌تر نسبت به شناسايی و ريشه‌يابی آن اقدام کنند و عوامل اصلی آن را به «اشد مجازات» برسانند.

مسئولان جمهوری اسلامی ايران معمولأ وقايع پس از انتخابات بحث‌برانگيز دهمين دوره رياست جمهوری در اين کشور را «فتنه» و معترضان به نتايج آن را «فتنه‌گر» می‌خوانند. اين نخستين بار است که يک مقام کشوری از عمليات تروريستی با عنوان «فتنه» ياد می‌کند.

مسئولان جمهوری اسلامی ايران معمولأ وقايع پس از انتخابات را «فتنه» و معترضان به نتايج آن را «فتنه‌گر» می‌خوانند

همچنين مقامات دولتی ايران همواره در واکنش به اقدامات تروريستی در اين کشور، دولت‌های غربی، به‌ويژه آمريکا و انگليس را به‌عنوان عاملان آن معرفی کرده‌اند.

محمود احمدی‌نژاد با نام بردن از «مدعيان دمکراسی و حقوق بشر» به‌عنوان عاملان حادثه تروريستی چابهار، همچون گروه ديگری از مسئولان جمهوری اسلامی ايران، کشورهای غربی را عامل اين بمب‌گذاری معرفی کرده است.

پيش از اين مصطفی‌محمد نجار، وزير کشور ايران نيز گفته بود اين تروريست‌ها «عاملان استکبار جهانی» هستند و در پاکستان آموزش ديده‌اند.

علاءالدين بروجردی، رئيس کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس نيز سازمان‌های اطلاعاتی انگليس و آمريکا را ياری‌دهنده عمليات تروريستی چابهار دانست و حجت‌الاسلام ابراهيم رئيسی، معاون اول قوه قضائيه ايران نيز گفت: «جريان مسبب اين حادثه هولناک با آمريکا و انگليس ارتباط مستقيم داشته است.»

کشورهای غربی، از جمله آمريکا، انگليس، فرانسه، اسپانيا، اتحاديه اروپا و همچنين دبيرکل سازمان ملل اين اقدام تروريستی را به‌شدت محکوم کرده‌اند.

روز ۲۴ آذرماه ۱۳۸۹ در يک عمليات تروريستی انتحاری در ميدان فرمانداری چابهار ده‌ها نفر کشته و زخمی شدند.

بر اساس آخرين گزارش‌های رسمی، در اين واقعه تاکنون ۳۵ نفر کشته‌شده‌ و ۸۶ نفر زخمی شده‌اند که حال چهار نفر از مجروحان وخيم گزارش شده است.

پيکر کشته‌شدگان اين حادثه امروز در چابهار تشييع شد.

گروه جندالله، که يک گروه مسلح سنی مذهب بلوچ است، طی اطلاعيه‌ای مسئوليت اين عمليات تروريستی را به عهده گرفته است.

Share/Save/Bookmark

نظرهای خوانندگان

تو که خودت مدعی مديريت جهانی هستی متخصص ترور وصدور تروريست هستی !

-- بدون نام ، Dec 17, 2010

نظر بدهید

(نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.)
-لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.
-کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و منتشر نخواهد شد.


(نشانی ایمیل‌تان نزد ما مانده، منتشر نمی‌شود)