تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۸۹ • چاپ کنید    

ابراز نگرانی از رد ولایت فقیه از سوی برخی اصول‌گرایان

‎مرتضی نبوی، مدیرمسئول روزنامه اصول‌گرای رسالت از غالب شدن اصول‌گرایانی که به دنبال اسلام بدون روحانیت هستند، ابراز نگرانی کرد.

این عضو جامعه اسلامی مهندسین در گفت‌وگو با نشریه «پنجره»، هفته‌نامه نزدیک به علی ذاکانی، نماینده اصولگرای مجلس گفت که این طیف از اصول‌گرایان طرفدار کنار گذاشتن نقش روحانیت در همه امور دینی، فقهی و سیاسی هستند و به «ولایت فقیهی» که آیت‌الله خمینی تبیین کرده، اعتقادی ندارند.

وی با بیان اینکه این آدم‌ها می‌گویند که ما مستقیم با «امام زمان» ارتباط می‌گیریم و به شما راه را نشان می‌دهیم، گفت این یک جریانی است که «انحرافش» از حالا پیداست و مسیرش نمی‌تواند بر «صراط مستقیم» باشد.

آقای نبوی با تاکید بر اینکه در پی تضعیف محمود احمدی‌نژاد نیست و از مواضع رئیس دولت دهم در سیاست خارجی حمایت می‌کند، اظهار داشت که این حمایت‌ها مانع از اظهار نگرانی در باره رفتارها و صحبت‌های آقای احمدی‌نژاد نیست.

وی افزود: «اگر آقای احمدی‌نژاد در بدنه کشور طرفدارانی دارد، ناشی از جایگاهی است که برای احیای گفتمان انقلاب و امام دارند. لذا خود ایشان و دوستان‌شان باید مراقب باشند که این نگرانی خدای‎ناکرده تبدیل به نگرانی‌ای نشود که برای دولت آسیب زننده باشد.»

این چهره شاخص اصول‌گرا با بیان این که محمود احمدی‌نژاد متوجه این «خطر» نیست، گفت: «ما به ایشان تذکر می‌دهیم که این را ببینند.»

مرتضی نبوی با اشاره به اینکه محمدتقی مصباح یزدی یکی از «اصلی‌ترین پشتوانه‌های این جریان» بوده‌است، گفت که حتی آقای مصباح نیز «چند هشدار اساسی» به این جریان داده‌است.

این طیف از اصول‌گرایان طرفدار کنار گذاشتن نقش روحانیت در همه امور دینی، فقهی و سیاسی هستند و به «ولایت فقیهی» که آیت‌الله خمینی تبیین کرده، اعتقادی ندارند

وی با انتقاد از این‌که این جریان، بقیه اصول‌گرایان را «طرد» کرده و به آن‌ها «انگ‌های خطرناک» می‌زند، افزود: «این جریان حرکات تفریطی هم دارد و ارزش‌های مسلم اسلامی را مثل امر حجاب که در قرآن صراحتا به آن تأکید شده را مورد تسامح قرار می‌دهد.»

محمود احمدی‌نژاد چندی پیش در یک برنامه تلویزیونی گفته بود که از برخوردهای پلیس در رابطه با حفظ حجاب راضی نیست و با آن برخورد خواهد کرد.
این سخنان رئیس دولت دهم انتقاد شدید اصول‌گرایان را در پی داشت.

مدیرمسئول روزنامه رسالت می‌گوید جریانی که محمود احمدی‎نژاد در سطح اول سیاسی آن را نمایندگی می‌کند، به دنبال از میدان بدر کردن سایر رقبای اصول‌گرا است و صحبت‌هایی در باره کاندیداتوری احتمالی آقای رحیمی معاون اول رئیس‎جمهوری شنیده می‌شود.

به گفته آقای نبوی احتمال دارد که حامیان محمود احمدی‌نژاد در انتخابات بعدی ریاست جمهوری به صورت مستقل از دیگر اصول‌گرایان شرکت کنند.

Share/Save/Bookmark

نظرهای خوانندگان

این حاج مرتضی عجب چیزهای غریبی می گوید! مگر اسلام بدون آخوند هم داریم!؟ درضمن خیلی هم از اوضاع پرت است! در جایی می گوید: «حامیان محمودی در انتخابات بعدی ریاست جمهوری به صورت مستقل از دیگر اصول‌گرایان شرکت کنند.» اینگونه موجودات را هرگز نمی توان از خواب بیدار کرد.
حاج ممد تقی تمساح،

-- Temsah ، Jul 9, 2010

انشاء الله همین احمدی نژاد و رحیمی امثال تو و زاکانی رو به درک واصل کنند تا دیگه نتونید روزی یک بار توی اون نشریه کثیفتون و سایت جهان نیوز بر علیه موسوی و خاتمی و کروبی مطلب بنویسید .

-- عباس ، Jul 10, 2010

نظر بدهید

(نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.)
-لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.
-کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و منتشر نخواهد شد.


(نشانی ایمیل‌تان نزد ما مانده، منتشر نمی‌شود)