تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۹ • چاپ کنید    

بازگشایی بازداشتگاه کهریزک تکذیب شد

رئیس کل دادگستری استان تهران، گزارش‌ها در مورد بازگشایی بازداشتگاه کهریزک را تکذیب کرد.

علیرضا آوایی، امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت یک زندان با «استاندارد خوب» در نزدیکی بازداشتگاه کهریزک ساخته شده که ارتباطی با این بازداشتگاه ندارد.

آقای آوایی افزوده که این زندان زیرنظر سازمان امور زندان‌ها اداره می‌شود.

پیش‌تر مهدی خزعلی، فرزند علی خزعلی، در نامه‌ای خطاب به صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، از بازگشایی بازداشتگاه کهریزک خبر داده بود.

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت یک زندان با «استاندارد خوب» در نزدیکی بازداشتگاه کهریزک ساخته شده که ارتباطی با این بازداشتگاه ندارد

آقای خزعلی از رئیس قوه قضائیه خواسته بود موضوع شروع به‌کار مجدد این بازداشتگاه را پیگیری کند.

علیرضا آوایی چند هفته پس از انتشار این نامه گفته که «زندان جدید، یک زندان قانونی با استانداردهای متعارف» بوده و «اشتباهی مطرح شده است که این زندان کهریزک است.»

بازداشتگاه کهریزک زیر نظر پلیس اداره می‌شد و در ناآرامی‌های پس از انتخابات، مدتی محل نگهداری معترضان بازداشتی بود که بر اثر خشونت‌های ماموران آن، چهار نفر جان خود را از دست دادند.

سازمان قضایی نیرو‌های مسلح، قتل این افراد را از نوع «عمد» دانسته و اعلام کرده که ۱۲ متهم این پرونده به دادگاه معرفی شده‌اند.

تاکنون چندین جلسه دادگاه این متهمان برگزار شده است. برخی رسانه‌های محافظه‌کار از صدور حکم سه متهم این پرونده خبر داده‌اند، اما مراجع رسمی به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.

Share/Save/Bookmark

نظرهای خوانندگان

مگر فرق میکند نامش چیست و نزدیک و دور و یا اصل و بدل کدام زندان است. شهرت ملی و بین‌المللی‌تان در ساختن زندان و چوبه دار و شلاق و باتوم برقی و خرید جنگ افزار و وسایل شکنجه است. نام شما «حکومت نابودی انسان» است.

-- بدون نام ، May 19, 2010

نظر بدهید

(نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.)
-لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.
-کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و منتشر نخواهد شد.


(نشانی ایمیل‌تان نزد ما مانده، منتشر نمی‌شود)