رادیو زمانه

تاریخ انتشار مطلب: ۹ اردیبهشت ۱۳۸۹

آمریکا مانع سفر احمدی‌نژاد به نیویورک نمی‌شود

محمود احمدی‌نژاد برای شرکت در یک نشست مهم سازمان ملل در مورد خلع سلاح هسته‌ای که هفته آینده در نیویورک برگزار می‌شود از آمریکا تقاضای روادید کرده است.
ایالات متحده روز چهارشنبه اعلام کرد که «مانعی بر سر راه» این درخواست روادید ایجاد نخواهد کرد.


محمود احمدی‌نژاد و همسرش

به گزارش خبرگزاری فرانسه، محمود احمدی‌نژاد قرار است در رأس یک هیأت ایرانی به نیویورک سفر کند. فیلیپ کراولی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این خصوص به خبرنگاران گفت:
«اگر احمدی‌نژاد بخواهد در کنفرانس نیویورک شرکت کند فکر نمی‌کنم که ما مانع آن بشویم.»

بنا بر گزارش‌ها پیش از این قرار بود منوچهر متکی، وزیر خارجه ایران سرپرستی هیأت ایران در این کنفرانس را بر عهده داشته‌باشد.

کنفرانس بازبينی پیمان منع گسترش جنگ‌افزار هسته‌ای هر پنج سال یک‌بار به منظور بررسی میزان پیروی کشورها از پیمان کنترل تسلیحاتی برگزار می‌شود. این کنفرانس که دوشنبه آینده آغاز می‌شود تا ۲۸ ماه مه ادامه خواهد داشت.
در نشست امسال، هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا، در میان ۳۰ وزیر خارجه شرکت‌کننده در مراسم گشایش این کنفرانس نخواهد بود.

بنا بر گزارش‌ها پیش از این قرار بود منوچهر متکی، وزیر خارجه ایران سرپرستی هیأت ایران در این کنفرانس را بر عهده داشته‌باشد

در ادامه کشمکش‌های میان ایران و غرب بر سر مسئله هسته‌ای جمهوری اسلامی، خانم کلینتون روز سه‌شنبه گفت که «هیچ چیز جدیدی در گفت‌وگوهای آخر هفته میان ایران و آژانس دیده نشد.»

فیلیپ کراولی، سخنگوی هیلاری کلینتون از ایران خواست تا در این کنفرانس «نقشی سازنده» ایفا کند ولی افزود که اگر ایران «مانند قبل» هم‌چنان از خواسته‌های جامعه جهانی برای توقف برنامه حساس هسته‌ای‌اش سرپیچی کند «متعجب نخواهد شد».

وی افزود که در این صورت ایران با «انزوای بیشتر» روبه‌رو خواهد شد.

Share/Save/Bookmark

نظرهای خوانندگان

دوباره آمریکا، دوباره ماشینهای دودی ، دوباره محمود محمود بچه‌های نیویورک!

-- بدون نام ، Apr 29, 2010 در ساعت 11:34 AM

حدس بزنیم چه کسی سفیر ایران در آمریکا بعد از انتقال روابط ٣١ ساله و بیشتر پشت پرده ای به روی صحنه خواهد بود ؟؟؟؟

-- بدون نام ، Apr 29, 2010 در ساعت 11:34 AM

دوباره جعفر خان می خواد بره فرنگ!

-- پیروز ، Apr 29, 2010 در ساعت 11:34 AM