تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۸۸ • چاپ کنید    

نمایشگاه مطبوعات به کار خود پایان داد

شانزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها که از ۲۸ مهرماه در مصلای تهران آغاز به کار کرده بود، به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، امسال نه تنها زمان نمایشگاه در روز پایانی تمدید نشد، بلکه ظهر امروز دوشنبه به غرفه‌داران اعلام شد که نمایشگاه تنها تا ساعت ۱۴ برای بازدید عموم باز است و باید نسبت به تحویل غرفه اقدام کنند.

این در حالی بود که بسیاری از مردم که بعد از این ساعت برای حضور در نمایشگاه مراجعه کرده بودند، پشت درهای بسته ماندند، اما پس از مدتی درها دوباره و بدون هیچ توضیح «قانع‌کننده‌ای» از سوی مسئولان بر روی بازدیدکنندگان باز شد.


معترضان در مقابل غرفه‌های فارس و کیهان تجمع و نسبت به سیاست‌های خبری آنها اعتراض می‌کردند

در‌های نمایشگاه در شرایطی دوباره باز شدند که بسیاری از غرفه‌ها تا قبل از ساعت ۱۷ تعطیل شده و وسایل خود را جمع کرده بودند.

شانزدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها امسال شاهد حضور معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری بود.

معترضان در این نمایشگاه، با حضور در غرفه‌های رسانه‌های نزدیک به محمود احمدی‌نژاد از سیاست‌های خبری آنان در حوادث پس از انتخابات انتقاد کردند.

نمایشگاه مطبوعات در ۱۶ سال گذشته با سخنرانی وزیر ارشاد آغاز می‌شد و به طور معمول رئیس جمهوری نیز از آن بازدید می‌کرد.

امسال نه تنها زمان نمایشگاه در روز پایانی تمدید نشد، بلکه ظهر امروز دوشنبه به غرفه‌داران اعلام شد که نمایشگاه تنها تا ساعت ۱۴ برای بازدید عموم باز است و باید نسبت به تحویل غرفه اقدام کنند

امسال محمود احمدی‌نژاد از نمایشگاه مطبوعات بازدید نکرد و آن‌طور که رسانه‌ها اعلام کرده‌اند حضور وی در مراسم اختتامیه که پنجم آبان ماه برگزار می‌شود، در پرده ابهام است.

در غیاب آقای احمدی‌نژاد، مهدی کروبی دبیر کل حزب اعتماد ملی از نمایشگاه بازدید کرد، اما بر اثر حمله هواداران احمدی‌نژاد، دیدار وی ناتمام ماند.

مسئولان نمایشگاه یک روز پس از حضور کروبی، مانع از ورود میرحسین موسوی به این نمایشگاه شدند.

محمد خاتمی رئیس جمهوری پیشین ایران نیز از جمله افرادی بود که بنا به دلایل نامعلومی نتوانست از شانزدهمین نمایشگاه مطبوعات بازدید کند.

همزمان با حضور مهدی کروبی و علیرضا بهشتی مشاور میرحسین موسوی در نمایشگاه، درگیری‌های پراکنده میان مخالفان و موافقان رخ داد که منجر به تخریب دکوراسیون برخی غرفه‌ها شد.

Share/Save/Bookmark

نظر بدهید

(نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.)
-لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.
-کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و منتشر نخواهد شد.


(نشانی ایمیل‌تان نزد ما مانده، منتشر نمی‌شود)