رادیو زمانه

تاریخ انتشار مطلب: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۸

موسوی، کروبی و بیات ثبت‌نام کردند

میرحسین موسوی، مهدی کروبی و رفعت بیات به طور رسمی نامزد انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری شدند.

این سه نامزد، امروز شنبه با حضور در ستاد انتخابات کشور با ثبت‌نام خود، وارد رقابت با سایر رقبای انتخاباتی شدند.

محمود احمدی‌نژاد، محسن رضایی و اکبر اعلمی از دیگر چهره‌های شاخص سیاسی هستند که روز گذشته با حضور در ستاد انتخابات کشور خود را نامزد تصدی پست ریاست جمهوری کردند.

میرحسین موسوی پس از ثبت‌نام در جمع خبرنگاران گفت که به صورت «مستقل» وارد انتخابات شده است.


آقای موسوی همچنین افزود که به این خاطر وارد انتخابات شده است که «وضعیت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی فعلی را در شان ملت» ایران نمی‌داند.

نخست‌وزیر پیشین ایران در عین حال اظهار داشت که قصد دارد تا «عزت ملت ایران را احیا کرده و از حق مردم دفاع» کند.

به گفته این نامزد ریاست جمهوری، «سیاست‌های نادرست اقتصادی، عزت مستضعفان را لگدمال کرده» است.

میرحسین موسوی که به عنوان فردی نزدیک با آیت‌الله خمینی شناخته می‌شود، طی سال‌های ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۸ پست نخست وزیری ایران را بر عهده داشت.
آقای موسوی هم‌اکنون رئیس فرهنگستان هنر است.

کروبی: برای تغییر آمده‌ایم
مهدی کروبی دیگر نامزد شاخصی بود که امروز پس از ثبت‌نام در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران حضور یافت و گفت که برای «تغییر» نامزد این دوره از انتخابات شده است.

آقای کروبی اظهار داشت که دولت و مسئولان اجرایی، در اداره کشور «ناتوان» هستند و «تبعات بسیار سنگینی از این مجموعه و شیوه کار نصیب کشور شده است.»


دبیرکل حزب اعتماد ملی همچنین در واکنش به این گفته فرمانده سپاه که بسیجیان غیرنظامی می‌توانند در سیاست دخالت کنند، اظهار داشت: «من از ۴۸ سال پیش بسیجی بوده‌ام، قطعا آن زمان آقای جعفری یک کودک بود. آن بسیجی که زیر نظر آقای جعفری است، نیروهای مسلح هستند.»

آقای کروبی افزود که «ما برای داغ کردن تنور انتخابات نیامده‌ایم، آمده‌ام برای انتخاباتی آزاد و بدون دخالت بسیج و نیروهای مسلح و یا نیروهای خودسر.»

رفعت بیات نماینده مردم زنجان در مجلس هفتم دیگر چهره شاخص سیاسی بود که امروز شنبه با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور، در انتخابات ریاست جمهوری دهم ثبت‌نام کرد.

رفعت بیات در انتخابات ریاست جمهوری نهم نیز در روز اول ثبت‌نام کرد، اما رد صلاحیت شد.
شورای نگهبان قانون اساسی اعلام کرده که در انتخابات ریاست جمهوری منعی برای حضور زنان وجود ندارد.


ثبت‌نام نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری تا ساعت ۲۴ امروز شنبه ادامه خواهد داشت.
به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، کامران دانشجو رئیس ستاد انتخابات کشور اعلام کرده که تاکنون ۲۵۰ نفر برای حضور در این دوره از انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند.

انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری ایران ۲۲ خرداد ماه سال‌جاری برگزار می‌شود.

Share


در همین رابطه:
احمدی‌نژاد، رضایی و اعلمی ثبت‌نام کردند

نظرهای خوانندگان

ببینیم شما معتقدین به ولایت فقیه و پیروان خمینی ...در این نظام اسلامی خودکامه و ...چه کار می توانید انجام دهید!؟
راحل،

-- Rahel ، May 9, 2009 در ساعت 01:00 PM

ایا این عجیب نیست که ای اقایان همه و همیشه از «ملت ایران» دم می زنند و هرگز نمی گو یند «ما ملت» و یا «ما امت» و یا «ما مردم» و یا «مردم ما» و یا «هم وطن» ویا هر کلمه ای که نشان دهد تافته ای جدا بافته از ما فلک زدگان عامه نیستند؟؟؟

-- بدون نام ، May 9, 2009 در ساعت 01:00 PM

برچیدن دستگاه ولی فقیه و ارگان های وابسته به بیت ولایت خواست اکثریت ملت ایران است. تمامی ارگانهای موازی و خود سر که جوابگوی اعمالشان به ملت نیستند و از قدرت سیاسی و اقتصادی سوء استفاده کرده و می کنند و باعث فساد و بدبختی در جامعه شده اند، باید شناسایی و محاکمه شوند.
مستقیم،

-- Mostaghim ، May 9, 2009 در ساعت 01:00 PM

من نمی فهمم آقای کروبی برای چه آمده اند، ایشان درکشان میرسد که آمده اند که رای بشکنند ؟؟ خدا عالم است به هر حال ایشان نمی توانند در مقابل خواسته الهی بایستند. هیچ کس نمی تواند. تنها کاری که میکنیم اینکه وظایف خود در مقابل اجتماع را به نحو احسن انجام دهیم تا پرونده سبکتری نزد پروردگار قهار و ستار و مهربان داشته باشی

-- بدون نام ، May 10, 2009 در ساعت 01:00 PM