رادیو زمانه

تاریخ انتشار مطلب: ۱۶ اسفند ۱۳۸۷

هاشمی رفسنجانی وارد عراق شد

اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به دعوت مقام‌های عراقی به این کشور سفر کرده است.

سفر آقای هاشمی صبح امروز دوشنبه به بغداد آغاز شده و چند روز به طول خواهد انجامید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این سفر با مقام‌های بلندپایه عراق دیدار و گفتگو خواهد داشت.

زیارت از اماکن مقدس شیعیان از دیگر برنامه‌های رئیس مجلس خبرگان رهبری در عراق اعلام شده است.

دیدار با شخصیت‌های مذهبی، روسای قبایل و رهبران احزاب شیعه و سنی نیز از برنامه‌های سفر آقای هاشمی به عراق است.


دیدار جلال طالبانی و هاشمی رفسنجانی در تهران

این اولین سفر آقای هاشمی رفسنجانی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به عراق است.

برخی رسانه‌های ایران اعلام کرده‌اند که در این سفر تعدادی از اعضای مجلس خبرگان رهبری آقای هاشمی را همراهی می‌کنند.

اسفند ماه سال گذشته نیز محمود احمدی‌نژاد به عنوان اولین رئیس جمهوری ایران به عراق سفر کرده بود.

ایران و عراق به مدت هشت سال درگیر جنگی خونین بودند که طی آن هزاران نفر جان خود را از دست داده و ده‌ها هزار تن دیگر مصدوم و بی‌خانمان شدند.

این سفر در راستای تلاش‌های ایران برای تحکیم روابط با کشورهای منطقه صورت می‌گیرد و در پاسخ به دعوت طالبانی از هاشمی برای سفر به عراق و زیارت عتبات عالیات در این کشور است.

Share


در همین رابطه:
هشدار آیت‌الله خامنه‌ای به مقام‌های عراق

نظرهای خوانندگان

هدف رفسنجانی از این سفر تلاش برای اخراج اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران از عراق می باشد. دولت کنونی عراق بشدت زیر فشار جمهوری اسلامی است و نمی تواند حقوق پناهندگی ساکنان اشرف را تضمین نماید بدین خاطر می بایست سازمان ملل متحد و صلیب سرخ جهانی مسئولیت شهر اشرف را بعهده بگیرند که یک فاجعه همچون قتل عام سال شصت و هفت تکرار نشود.

-- رحیم نبوی ، Mar 2, 2009 در ساعت 04:00 PM

به امید پرتاب کفشی به صورت رفسنجانی در این سفر. از گفتار استالین است که برای اشغال کشوری تنها به یک اکثریت جاهل و یک اقلیت خاین نیاز است.

-- بدون نام ، Mar 2, 2009 در ساعت 04:00 PM

موفق باشی اکبراقا . مشکل اصلی منطقه و دنیای اسلام تفرقه سا خت استعمارگران است و به خواست خدا این دیوار تفرقه داره می ریزه بکوشید بکوشید که موفقیت منتظر مسلمانان است .

-- برادر ، Mar 2, 2009 در ساعت 04:00 PM

تلاش رفسنجانی برای تطمیع آمریکاییها ست تا به آنها بگوید من با آمدنم به عراق در واقع به پابوسی شما آمده ام. من آمده ام تا به شما بگویم ما هر چه شما بخواهید را خواهیم داد حتا بیشتر از آنچه تمامی حکومتهای دیگر به شما می دهند، تنها شما با ما کاری نداشته باشید و بگذارید سر این ملت را بگذاریم لب گودال. ولی به مجاهدین هم بگویم که شما با این رژیم سر و ته یک کرباسید، کرباس اسلام ناب، بنا بر این هر دوتاتان باید تنها از روز عدل ایرانی بترسید.

-- بدون نام ، Mar 2, 2009 در ساعت 04:00 PM

چه روزگار سیاسی ست ای دوستان، دستاربندان از غار سیاه تاریخ ما بدر آمدند و ما با دست خود برای این بابکاران راه روفتم و آب پاسیدیم و با مادر وطن زنای محسنه کردیم و این بچه بدخیم بدکاره ی پتیاره را پس انداختیم و بدنیا آوردیم و بزرگ کردیم تا با ما چنین کند. خود کردیم و لعنت تمامی مردمان بر ما و خصوصا بر پدران ما که چنین کاشتند تا این چنین بدرویم.

-- س از تهران ، Mar 3, 2009 در ساعت 04:00 PM

س ازتهران منتظر باش .فردا در انتظار اسلام ومسلمین است .فردا چه زود فرا می رسد .فردا حماسه مردم بسیجی ایران به گل می نشیند و دنیا دنیا پر از زیبایی و صفا و صمیمیت می شود . ای دیر باوران اگر باور ندارید بنشینید و فردا را نظاره گر شوید .وعده فردا وعده خداوند است . الهی شکر

-- برادر ، Mar 6, 2009 در ساعت 04:00 PM