رادیو زمانه

تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۸۶

بوش دولت ایران را یک "رژیم بی‌رحم" خواند

جورج بوش، رییس‌جمهوری ایالات متحده، در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل، به مسائل
حقوق بشری در سراسر جهان پرداخت. وی در این سخنرانی دولت ایران را یک "رژیم بی‌رحم" خواند.


سخنرانی جورج بوش در سازمان ملل. آسوشیتدپرس

دراین نشست رییس‌جمهوری ایالات متحده از دولت کوبا نیز به عنوان یک رژیم "دیکتاتوری" یاد کرد که در پی آن هیات کوبایی محل اجلاس را ترک گفت.

هنگام سخنرانی بوش، بیرون از ساختمان سازمان ملل تظاهرات ضد جنگ علیه سیاست‌های دولت وی برگزار شد.

رییس‌جمهوری ایالات متحده اعلام کرد واشنگتن علیه حکام نظامی میانمار (برمه) تحریم‌های تازه‌ای وضع می‌کند و از کشورهای جهان خواست که برای برقراری دموکراسی در میانمار با ایالات متحده همراهی کنند.

تظاهرات 1000 هزار نفری که راهب‌های بودایی آن را در میانمار سازماندهی کرده‌اند، آخرین چالشی ‌است که حاکمان میانمار در طول سال20 با آن مواجه شده‌اند.

در نخستین روز نشست مجمع عمومی سازمان ملل، جورج بوش از ایران در کنار کشورهای دیگری چون سوریه، کره شمالی، و روسیه سفید به عنوان "رژیم‌های بی‌رحم" یاد کرد که به گفته وی دولت‌هایشان "حقوق بنیادین .... مردم خود را نادیده می‌گیرند."

هنگام سخنرانی رییس‌جمهوری ایالات متحده، همتای ایرانی وی، محمود احمدی‌نژاد نیز در محل سخنرانی حضور داشت.

جورج بوش همچنین خواستار برگزاری "انتخابات آزاد و رقابتی" در کوبا شد و اظهار داشت حکومت فیدل کاستروی بیمار در این کشور "رو به پایان است."

رییس‌جمهوری ایالات متحده گفت: "در کوبا، حکومت طولانی یک دیکتاتور ستمگر رو به پایان است."

بو ش با بیان این که "مردم کوبا برای آزادی آماده‌‌اند" تاکید کرد "سازمان ملل باید بر آزادی بیان، آزادی اجتماع " و "انتخابات آزاد و رقابتی اصرار ورزد."

رییس‌‌جمهوری ایالات متحده در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت سازمان ملل به اندازه کافی در برابر روسیه سفید، کره‌شمالی، سوریه، ایران، کوبا، زیمباوه و سودان که وی آنها را "دولت‌های سرکوبگر" خواند، اقدام موثری انجام نداده است.

بوش همچنین خواستار تجدید نظر کامل در شورای حقوق بشر سازمان ملل شد که به گفته وی بر روی اسراییل متمرکز شده‌اند و چشم خود را بر نقض حقوق بشر در جاهای دیگر بسته‌اند. بوش گفت این کمیسیون در دست دولت‌هایی از تهران تا کاراکاس است.

نظرهای خوانندگان

بیا این هم نهایت شعور این آدم .
احمدی نژاد با اون پرونده درخشانش میره اونجا هر حرفی که میزنه سعی میکنه حداکثر احترام را برای امریکا قائل بشه ولی این بابا انگار بیشتر از همتای خودش وظیفه ختم جهان را به عهده گرفته .

-- داود ، Sep 25, 2007 در ساعت 11:59 PM

هر کسی این اعدام های دسته جمعی در خیابانهای شهرهای ایران رو ببینه فکری غیر از این نمیکنه!
http://freedomisnotfree.blogfa.com/

-- آزادی بی بها نیست ، Sep 25, 2007 در ساعت 11:59 PM

جورج بوش ...کیه

-- بدون نام ، Sep 25, 2007 در ساعت 11:59 PM

جالبه که رئیس دولتی که خود نفوذ شدیدی در سازمان ملل و نهاد های بزرگ جهانی که به ظاهر مجری عدالتند، دارد؛ از سازمان ملل گله می کند که در مورد بعضی مسائل رسیدگی نمی کند!! بهتر است بفرمایند به منافع ایشان عمل نمی کنند. حال آن که در عمل اینطور نیست...

-- محمد ، Sep 25, 2007 در ساعت 11:59 PM

baba in bosh ravanie !
miyanmar kojsat?
tashtak paranode !!!

-- amin ، Sep 25, 2007 در ساعت 11:59 PM

خدا چنان به دل این آدم مهر قساوت زده که دیگر زره ای نور حقیقت بر آن نخواهد تابید او شیطان بزرگ است.یاور همیشهگی صهیو نیستها!

-- فربد ، Sep 26, 2007 در ساعت 11:59 PM

به امید آنکه دست همه بی رحم ها از قدرت و نظام جهانی کوتاه شود چه رژیم ایران و چه آقای بوش

-- محمد/ ، Sep 26, 2007 در ساعت 11:59 PM

bush v ahamadi nejad har 2 az yk ... mikhorannd v har 2 yk mazhabi ...hastannd

-- aida ، Sep 26, 2007 در ساعت 11:59 PM

به نظر من هرکی از هرجای دنیا میتونه بیاد و حرف از عدالت و آزادی و حقوق انسانی و... بزنه. الا ایادی این رژیم. آره اگه کسی از وضعیت آزادی بیان و حقوق انسانی در ایران مطلع نباشه میتونه فریب اینها رو بخوره ...

-- FARSHAD ، Sep 26, 2007 در ساعت 11:59 PM

آیا ایران به کشته شدن بیش از یک میلیون و دویست هزارنفر مردم عراق بوسیله آمریکایی ها فکر میکنند یا همچنان دورخود حصار کشیده اند.

-- شادی ، Sep 28, 2007 در ساعت 11:59 PM