رادیو زمانه

تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۸۶

سفر به چزابه ۱۴ کشته و زخمی برجای گذاشت

در جریان دیدار دانشجویان از مناطق جنگی ایران، 14 نفر کشته و زخمی شدند.

سرهنگ تشکری، مسئول روابط عمومی ناحیه مقاومت بسیج سپاه خراسان رضوی، در این باره به خبرگزاری دانشجویان ایران گفت: "ظهر روز چهارشنبه بیست و سوم اسفند ماه، یكی از بچه‌های كرمان یك مین ضدخودرو را پیدا كرده و آن را با وانت به محل ناهارخوری و استراحت دانشجویان دانشكده پیراپزشكی مشهد در چزابه آورد كه متاسفانه مین منفجر شد".

وی افزود: "با انفجار این مین، 11 تن از دانشجویان دانشكده پیراپزشكی مشهد مجروح و سه تن از دانشجویان دانشگاه شهید باهنر كرمان كشته شدند".

تشکری با اعلام این كه یكی از دانشجویان دانشگاه پیراپزشكی مشهد به علت جراحات زیاد روز چهارشنبه به مشهد منتقل شده است و 10 تن دیگر نیز در بیمارستان اهواز بستری هستند، اظهار كرد: "روز پنج‌شنبه، دو تن از مجروحان با پرواز به مشهد منتقل شده‌اند و یكی دیگر از مجروحان نیز حاضر به برگشت نشد و در منطقه ماند".

سرهنگ تشكری همچنین گفت: "فردی كه مین را حمل كرده است نیز جان باخته است".

مسوول روابط عمومی ناحیه مقاومت بسیج سپاه خراسان رضوی افزود: "شخص حامل مین، بدون اجازه و بی‌توجه به علایم هشدار دهنده وارد مناطق ممنوعه شده و علیرغم تابلوهای هشدار دهنده، مین را در وانت گذاشته بوده كه در نتیجه به وقوع این حادثه منجر است".

از سوی دیگر سرهنگ بهاالدینی، مسوول ارتباطات با رسانه منطقه بسیج خراسان رضوی نیز گفت: "از میان 11 مجروح حادثه شش تن خانم و پنج تن مرد بوده‌اند".

نظرهای خوانندگان

اين به خوبي نشان مي‌دهد جان آدمها در برابر دستاوردهاي تبليغاتي چقدر بي‌ارزش است .

-- مظاهرشهامت ، Mar 16, 2007 در ساعت 02:00 PM

متاسفانه بعضی از مسئولین بدون اطلاع صحبتهایی می کنند که به تجربه کاریشان نمی خورد و ....

-- برادر یکی از شهدا حادثه ، Apr 11, 2007 در ساعت 02:00 PM

اخه تو کجا بودی که این طور حرف از مین میزنی؟؟؟؟؟؟؟؟ از کجا به این زودی فهمیدین مین بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

-- بدون نام ، Jun 20, 2007 در ساعت 02:00 PM