رادیو زمانه

تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۸۵

دستگیری گسترده معلمان

اجتماع امروز معلمان در جلوی مجلس با دخالت نیروی انتظامی پراکنده شد و شماری از آنها دستگیر شدند.

هنوز رقم دقیقی از شمار بازداشت شدگان گزارش نشده است. به گفته شاهدان عینی دستگیری‌ها گسترده بوده و معلمان بازداشت شده به ساختمان‌های اطراف مجلس انتقال داده شدند.

رادیو زمانه اطلاع یافته است که تعدادی از بازداشت شدگان در اداره آگاهی نیز دیده شده‌اند.


محمود فرشیدی، وزیر آموزش و پرورش | عکس از ایلنا

از سوی دیگر درحالی که خبرنگاران مشغول مصاحبه با وزیر آموزش پرورش در ساختمان وزارتخانه بودند، همزمان ده ها معلم جلوی وزارتخانه دست به اعتراض می‌زنند. اما وزیر آموزش و پرورش از این اجتماع اظهار بی‌اطلاعی می‌کند.

برپایه گزارش های رسیده این معلمان پس از دستگیری همکارانشان در جلوی مجلس به سوی وزارت آموزش و پرورش حرکت کردند تا از مسئولان این وزارتخانه توضیح بخواهند.

محمود فرشیدی، وزیر آموزش و پرورش، هدف از انتشار خبر دستگیری معلمان از سوی رسانه‌ها را، مخدوش کردن چهره نظام توصیف کرده بود.

نمایندگان معلمان و فرهنگیان تهران می‌گویند ، پس از به نتیجه نرسیدن مذاکرات نمایندگان کانون صنفی معلمان با نمایندگان دولت و مجلس، قصد داشتند که در برابر مجلس شورای اسلامی دست به تجمع بزنند.

نظرهای خوانندگان

chera rais jomhoor dar iyn mavaghe ... mishe va bolbolzabani nemikonad????

-- reza canada ، Mar 14, 2007 در ساعت 10:22 PM

به قول معلمان عزیز زحمت کش
مدعی عدالت خجالت خجالت!

-- مه رو ملالی ، Mar 14, 2007 در ساعت 10:22 PM

مدعی عدالت خجالت خجالت!همین بس است برای رییس جمهور دولت نهم و وزرای ناکارآمد منتخب از سوی او!

-- مه رو ملالی ، Mar 14, 2007 در ساعت 10:22 PM

آقای وزیر فرموده اند این شایعات برای مخدوش کردن چهره نظام است .سئوال میکنم مگر از این رژیم کریه چهره تر و بدنام تر و نامشروع تر هم میشود....
به امید آزادی و نجات ایران و ایرانیان

-- jahangir ، Mar 15, 2007 در ساعت 10:22 PM

دوستان متاسفانه این نظام با این روش ها و راهکارهایی کوته بینانه ساقط و یا حتی اصلاح نمیشود و تنها نتیجه ای که دارد این است که عده ای از زندگی ارام خود بی بهره می مانند و تا زمانی که همه به همراهی یکدیگر حرکت نکنند داستان به همین منوال و چه بسا بد تر ادامه خواهد داشت

-- ج .س ، Mar 15, 2007 در ساعت 10:22 PM