تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۸۵ • چاپ کنید    

انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی به پخش صدای کوروش یغمایی از رادیو

روزنامه جمهوری اسلامی در شماره امروز خود از پخش صدای کورش یغمایی از رادیو به شدت انتقاد کرد.


کورش یغمایی- عکس از سایت شخصی او

این روزنامه در مطلبی با بیان اینكه كارگزار فرهنگی رژیم گذشته نیز وارد صحنه شد، آورده است: «در برنامه رادیوئی صبح ایرانی جمعه (دیروز) در ساعت یازده و ده دقیقه ترانه كورش یغمائی با نام "دو تا چشمون سیاهت" پخش شد.»

روزنامه جمهوری اسلامی نوشته است: «به نظر می‌رسد مافیای موسیقی كه توانمندی خود را در جشنواره دهه فجر امسال نشان داد با ممانعت از رشد هنرمند متعهد و هنر فاخر و دفاع از عناصر ناتوان سعی در نشان دادن توانایی‌های عناصر رژیم گذشته دارد.»

روزنامه جمهوری اسلامی در بخش دیگری از این مطلب آورده است: «پخش آوازهای رژیم گذشته و حتی آهنگ‌هایی كه در لوس آنجلس تهیه می شوند از برنامه‌های موسیقی كم كم دیگر تعجب بر نمی‌انگیزد. معلوم نیست كدام شورای سیاستگذاری برای موسیقی مجوز نشر این آثار را می‌دهد! پنجشنبه هفته گذشته نیز یادواره كوتاهی در مورد پرویز یاحقی شوهر سابق حمیرا از تلویزیون پخش شد.»

مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی "مسیح مهاجری" است. این روزنامه به نوعی رسانه نهاد رهبری ایران به شمار می رود.

Share/Save/Bookmark

نظرهای خوانندگان

به نظر می رسد که چماق داران هنگام فراغت و زمانی که دیگر هیچ کاری ندارند ، حواسشان به رادیو تلویزیون و دیگر سوراخ سنبه های تبلیغاتی ِ ج - ا است که مبادا کسی به هنرمندان ِ متعهد و هنر ِ فاخر به زعم ِ این شبکه مافیائی که حتی تحمل ِ شنیدن ِ حتی یک آهنگ ِ زیبای قدیمی را ندارند ، زنده یاد شاملو به خوبی چهره ء کریه اینان را در شعر ِ زیبای "با چشمها" ترسیم کرده ، آن جا که می گوید " هر گاو گند چاله دهانی آتشفشان ِ روشن ِ خشمی شد" هرچیزی پایان پذیر است دورهء اینان نیز.

-- فانی ، Mar 3, 2007

با سلام
این چنین است که امروزدیگر نوای ازادی نمیشنویم وقتی فریدون فروغی 20سال در خانه اش حبس شد تا مرد وقتی صدای شجریان و اصلانی بدون اجازه پخش می شود وقتی فریدون فرخزاد را می کشند وقتی هنرمندان را زندانی می کنند دیگر ایا هنوز باید هنر این سرزمین امید داشت

-- R.LOTFI ، Mar 28, 2007

خيلي خوب بود

-- یاسر ، Apr 26, 2007

با سلام
شادروان استاد پرويز ياحقي از اساتيد مجرب موسيقي كشور ايران است ، همينطور آقاي كوروش يغمايي از خوانندگان و اساتيد موسيقي پاپ مي باشد ، ما در مورد ايران و ايراني بودن صحبت مي كنيم، يادمان نرود خوانندگاني كه در دهه 1340 به روي كار آمدند بي نظير هستند چه ايران باشند چه خارج از ايران ، آنان ايراني هستند و ايراني جماعت به هنرمندانشان عشق مي ورزند و.... ياوه گويان در مردم جايي ندارند و بدانند هيچگاه عشق از دلي كسي بيرون نخواهد رفت

-- سعيد ، May 28, 2007

فریـــــــــدون فروغــــی یــــــــــادت گرامی باد

کورش یغمایی بهترین بعد از فریدون فروغی هست

یاد مهســــــتی هم گرامی باد .

-- شاهین طالبی سهزابی ، Jul 25, 2007

واقعا شرم باید بکنند . یه هنرمند هم که در ایران مونده و با تمام بدبختی ها ساخته اینطوری باهاش رفتار میکنند . دست مسئولین رادیو درد نکنه که از کوروش عزیزمون پخش میکنند .

-- دوستدار کوروش یغمایی ، Aug 15, 2007

نظر بدهید

(نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.)
-لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.
-کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و منتشر نخواهد شد.


(نشانی ایمیل‌تان نزد ما مانده، منتشر نمی‌شود)